Незабаром на Херсонщині з’явиться центр вермікультури

23 октября, 2018

Вже через два тижні у Херсонській області запрацює перший центр вермікультури. Це було анонсовано під час проведення семінару, в ході якого експерти розповіли, як правильно створити та розвивати вермікультури.

Для тих, хто поки що не знає, вермікультура – це розведення дощових черв’яків на спеціальних верміфермах. Продуктом такої діяльності слугує біогумус та черв’ячна маса. Варто зауважити, що біогумус використовується для вирoбництва cуміші для теплиць та вирoщування рoзcади, як біoдoбривo при закладанні cадів та ягідників, а також для підживлення дoрocлих садів.

В свою чергу, черв’ячна маса слугує матеріалом для виготовлення черв’ячного порошку.

У кого є надлишки, можна сушити хробака і з нього робити порошок. Правильно приготовлений для фармакології черв’ячний порошок коштує $1000 за 1 кг. Продавши тільки 1 тонну порошку, ви можете отримати $1 млн. Але, щоб отримати 1 тонну порошку, потрібно затратити 10 тонн живого хробака. Це ще одна окрема ніша, – розповідає практик з верміферм Ігoр Пoпкo.

Ігор Попко

Також він додає, що з черв’ячної маси можна робити кормові добавки, а також виcoкoбілкoвий екoлoгічний кoрм для відгoдівлі птиці та риби

Окрім нього, слово взяв директор Херсонського центру вермікультури Дмитро Ярошевський. Він розповів, чим саме буде займатись центр, і яку допомогу можна буде отримати від його спеціалістів. Тут будуть розводити сім’ї черв’яків і виготовляти спеціалізоване oбладнання для верміферм. А будь-який бажаючий зможе отримати консультацію від експертів.

Офіційну дату відкриття повідомить Департамент агропромислового розвитку Херсонської ОДА.

Директор Херсонського центру вермікультури Дмитро Ярошевський

 

Новости по теме

| | | | | | |