Під час моніторингу АЧС на ринках України 0,1% зразків виявились умовно-позитивними

19 октября, 2018

Завершився моніторинг АЧС на продовольчих ринках України. Усього в його ході перевірили 3 тисячі туш свиней — для діагностики відбирали тканини селезінки та лімфовузли. Умовно-позитивними виявилися 0,1% зразків — менше 3-х туш. Такий результат вважає добрим Володимир Лапа, очільник Держпродспоживслужби.

«Насправді, результати моніторингу, який відбувався в рамках проекту «Підвищення обізнаності щодо АЧС в Україні: ІІ етап», виявилися оптимістичнішими ніж очікувалося. Вони означають, що побоювання щодо надзвичайно високої циркуляції вірусу у готовій продукції не справдилися», — додав він.

Як зазначив Василь Говгера, міжнародний економіст у секторі агробізнесу, ЄБРР, проект технічної допомоги «Підвищення обізнаності щодо АЧС в Україні» реалізується ФАО та ЄБРР, спільно з Асоціацією «Свинарі України» вже кілька років:

«За 4 роки існування проекту, його бюджет складає майже 1 млн дол. Близько 250 тис дол. витрачено на закупку обладнання й супутніх матеріалів, переданих регіональним ветеринарним лабораторіям Сум, Миколаєва та Житомира. Крім того, в рамках проекту відбувалося навчання для лаборантів у кращій референс-лабораторії світу в Іспанії, симуляційні вправи для ветеринарів у 12 областях України, під час яких відтворювали алгоритм дій при виявлення спалаху. Цьогоріч до моніторингу хвороби на продовольчих ринках залучили студентів аграрних вишів, вони працювали разом із представниками регіональних ветеринарних лабораторій».

«Це проект пілотний, він унікальний, адже моніторинг у такому форматі ще ніхто не проводив», — додав він.

«Цей проект — інвестиція в майбутнє. Ми хотіли показати студентам як  здійснюється санітарно-ветеринарна експертиза в реальному часі, як відбирати зразки. У 2012-му, коли в Україні стався перший спалах АЧС, ми мали  лише двох  фахівців у центральній лабораторії, які могли провести діагностику захворювання. Сьогодні «запас надійності»  — близько 30 спеціалістів», – зауважив національний консультант ФАО Володимир Поліщук.

Новости по теме

| | | | | |