Виноградарі Миколаївської області очікують рекордний врожай

18 октября, 2018

Миколаївські виноградарі цьогоріч зберуть урожай сонячної ягоди наполовину більший, аніж торік. Про це заявив директор корпорації «Миколаївсадвинпром», кандидат економічних наук Вадим Филиппович.

«Торік сільгосппідприємства Миколаївщини, які займаються промисловим вирощуванням винограду, зібрали його 17,9 тисячі тонн, а нині очікують до 27 тисяч тонн. Це на 50 відсотків більше. У 2017 році урожай було втрачено через аномальні заморозки – до мінус 5 градусів, які спостерігалися у квітні-травні. Вони завдали чималих збитків виноградарям, а відтак, зібрано менший, ніж планувалося урожай сонячної ягоди», – розповів Филиппович.

Повідомляється, що наразі на виноградниках ще кипить робота, але завершити збір урожаю більшість підприємств планують вже за кілька днів – до 20 жовтня. Термін збору довелося продовжити через брак робочих рук. Але наразі суха та тепла погода сприяє виноградарям.

Паралельно триває і переробка винограду на виноматеріали. У цьому році планується отримати близько 1,8 мільйона декалітрів високоякісних виноматеріалів.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що 10% переробки винограду в Україні виконують аграрії Херсонщини.

За матеріалами: Укрінформ

Новости по теме

| | |