На Херсонщині незабаром можуть з’явитись перші верміферми

17 октября, 2018

В Херсонській області ведуться переговори з потенційними інвесторами про створення верміферми. Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова департаменту АПР Олександр Паливода.

За його словами, один з проектів, презентований на форумі «Таврійські горизонти» – створення верміферм – підприємств, що спеціалізуються на розведенні дощових хробаків, як наприклад відомі червоні каліфорнійські.

Відомо, що хробаки переробляють відходи життєдіяльності тварин або органічні залишки на екологічно чисте добриво біогумус (вермікомпост), і дають черв’ячну масу, яка є основою для цінного високобілкового та екологічного корму для тварин.

«За кордоном цей напрям агровиробництва розробляється досить давно, а в нас це поки що інновація. Проте приклади успішно працюючих верміферм уже є в деяких регіонах України. Сировини для такого виробництва в Херсонській області досить: тваринницькі ферми на території Херсонщини виробляють тисячі тонн посліду. Наприклад, птахофабрика у Білозерському районі виробляє більше 120 тис. тонн посліду щорічно (350 тонн за добу). Тваринницький послід може бути безпосередньо використаним в якості біодобрива, але у його застосуванні є певні нюанси. Зовсім інша річ – біогумус, який є екологічно безпечним, ефективним і, головне, органічним добривом. Воно буде затребуване в галузі органічного виробництва, яка активно розвивається зараз на Херсонщині. Крім того, біогумус є експортним товаром – його охоче купляють країни Азії та Африки», – повідомляє Паливода.

Окрім того, він зазначає, що створення такого типу ферми можливо як у великих промислових масштабах, так і в рамках малого виробництва.

Новости по теме

| |