Одеська консервна компанія планує реконструкцію заводу і вихід на світовий ринок

16 октября, 2018

Агрофірма «Еврика» (село Молодіжне Одеської області) хоче провести реконструкцію заводу, щоб мати змогу вийти на міжнародний ринок. Зокрема, компанія бачить перспективи в експорті томатної пасти, розповів директор «Еврики» Михайло Білий.

За його словами, зараз для цього сприятлива ситуація на ринку і українські переробники можуть конкуренції з Китаєм. Компанія побудувала свій консервний завод 30 років тому. Якщо не провести реконструкцію підприємства, його доведеться взагалі зачинити.

«Сучасні технології дозволяють практично вдвічі скоротити витрати електроенергії на одиницю продукції, а нове обладнання, крім іншого, дасть змогу сертифікуватися відповідно до міжнародних стандартів і вийти на світовий ринок», – зауважив Михайло Білий.

Він підкреслив, що «Еврика» самостійно вирощує сировину для перероблення і контролює весь процес виробництва продукції, однак застаріле обладнання не дозволяє їй отримати європейські сертифікати. Наприклад, у томатній пасті радянський стандарт передбачав 25% сухої речовини, а європейські вимоги – 36% сухої речовини.

Заміна обладнання переробного підприємства також передбачає реконструкцію інфраструктури, адже нові виробничі лінії будуть у кілька разів потужнішими.

Також запланована заміна газового, парового обладнання, збільшення потужності електроенергетичного обладнання, каналізації тощо.

Наразі «Еврика» веде переговори з можливими інвесторами та з банками.

Раніше повідомлялось, що Agrofusion в 2019 році запустить ще один завод з виробництва томатної пасти. Нагадаємо, Порошенко натиснув кнопку запуску заводу «Східний» і заклав перший камінь його другої черги.

За матеріалами: журнал «Плантатор» 

Новости по теме

| | |