Україна йде на рекорд в експорті заморожених ягід

14 октября, 2018

Експорт заморожених ягід з України у вересні 2018 року знизився на 20% по відношенню до серпня і був на 16% нижче, ніж у вересні 2017 року.

Проте, в цілому за чотири місяці поточного сезону (червень — вересень 2018 роки) експорт ягід уже досяг 26 тис. Т, перевищуючи показник аналогічного періоду минулого сезону на 28%, повідомляє EastFruit.

«За перші 4 місяці сезону Україна вже експортувала три четвертих всього обсягу заморожених ягід минулого сезону, що свідчить про перспективи встановлення нового рекорду з експорту цієї продукції в сезоні 2018/19», — вважає економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

За його словами, основу експорту заморожених ягід з України як і раніше становлять дві позиції: дикорастущая чорниця і культурна малина.

«З огляду на низькі закупівельні ціни в цьому році, ризик того, що продукція не буде експортована, порівняно невисокий. Тому ми очікуємо, що Україна зможе відвантажувати не менше 3-5 тис. Тонн заморожених ягід на експорт щомісяця протягом сезону, а загальний обсяг експорту може досягти 45-55 тис. Тонн або на 40% більше, ніж в минулому сезоні », — прогнозує експерт.

Експерти відзначають, що учасники ринку також очікують збільшення експорту замороженої культурної лохини, враховуючи зросле її виробництво в 2018 році і зниження цін на ранні сорти лохини в першій половині сезону.

Новости по теме

| | | |