На посушливі землі Херсонщини вперше за 10 років пустили «велику воду»

13 октября, 2018

На Херсонщині Сірогозьку балку вперше за останні 10 років почали заповнювати водою з Дніпра. Надходження води в балку не тільки поліпшить екологічний стан, а й покращить умови життя жителів прилеглих населених пунктів та допоможе відродити зрошення на землях Херсонщини.

За радянських часів Сірогозька балка була джерелом зрошення понад 7 тис гектарів землі, в тому числі 1,5 тис. гектарів – на державних зрошувальних системах, 2,4 тис. Гектарів малого зрошення і більше 3 тис. гектарів зрошуваних земель-«супутників».

Після поділу землі великих господарств на паї, через списання зрошуваних земель, а також зносу і розукомплектації зрошувальних мереж, це зрошення там не функціонує. Також впродовж останнього десятиліття через низьку кількість опадів і невелике технічне скидання води з каналу P-3-1 Сірогозька балка обміліла. На невеликій частині балки вода залишилась, а на більшості території русла вона відсутня.

У 2018 році було розпочато роботи по відродженню Сірогозької балки. А 8 жовтня 2018 року урочисто було відкрито шлюз на скидній системі, який знаходиться на межі Запорізької та Херсонської області, і балка Великі Сірогози вперше за останні 10 років почала заповнюватися дніпровською водою з Північно-Рогачикської зрошувальної системи загалом 6,2 млн.куб.м.

«Сьогодні насправді знаковий день для жителів Нижньосірогозьського району: саме зараз розпочалось заповнення водою балки Великі Сірогози!.. Надходження води в балку не тільки поліпшить екологічний стан, а й покращить умови життя жителів прилеглих населених пунктів», – прокоментував подію начальник Херсонського обласного управління водних ресурсів Ігор Андрієнко у Facebook.

На урочистій церемонії пуску води в балку Великі Сірогози також були присутні голова районної державної адміністрації Павло Павлов, помічники народного депутата України Ольга С’єдіна, Олександр Салтиков та Віталій Єрофєєв, голова районної ради Іван Яців, начальник Херсонського обласного управління водних ресурсів Ігор Андрієнко, начальник Північно-Рогацикського міжрайонного управління водного господарства Андрій Щербина, начальник Комунальної Установи «Балка Великі Сірогози» Сергій Недобер, керівник фракції БПП «Солідарність» в Нижньосірогозькому районі, депутат районної ради Василь  Дудката народний депутат України Сергій Хлань.

Новости по теме

| | | | |