Лікарські, ефірноолійні трави, спеції та зелені овочі: вирощування таких нішових культур має велике значення для Миколаївщини

12 октября, 2018

Як зробити так, щоб те, що ви вирощуєте приносило користь вам, вашим споживачам, землі та окрім цього, давало вам хороші прибутки? А секрет у тому, щоб посадити по справжньому цілющі трави, які будуть збагачувати і ґрунт, і здоров’я вас та ваших друзів, споживачів, і ваші гаманці. Саме про такі рослини йшлося у під час конференції «Трав’яний бізнес», яка відбулась у Миколаєві 11-12 жовтня.

Лікарські, ефірноолійні трави, спеції та зелені овочі – про сучасні технології вирощування, розмаїття сортів, засоби захисту та ринки збуту розказували фермери та науковці Одеської, Херсонської, Запорізької, Миколаївської, Київської, Львівської та ін. областей.

«У подальшому я сподіваюсь на збільшення в Україні даного бізнесу. Тому необхідно приділити особливу увагу даному направленню. І кожен із учасників конференції може зайнятись цією справою і комусь порадити», – сказав у вступному слові менеджер з розвитку плодоовочевого ланцюга UHBDP Ярослав Казмірський.

На конференції були також презентовані готові продукти з трав’яних зборів: чайні збори, ефіроолійні масла, зелень та спеції, косметичні засоби. Кожен з бажаючих мав змогу не лише насолодитись представленою продукцією, а і в кулуарах поспілкуватись та обмінятись досвідом і знаннями.

За словами заступника керівника департаменту АПК Миколаївської області Віктора Твердого, дана конференція має велике значення для Миколаївщини. Адже «трав’яни бізнес», зазвичай, ведеться на невеликих ділянках. А у Миколаївській області вони складають понад 30% усіх земель.

«Ця тематика конференції дуже цікава, адже в останні роки вона практично не розвивається в Україні. За минулий рік 9,1 тис га в країні займали ефірноолійні культури, 4,1 тис га — лікарські трави. Якщо брати безпосередньо Миколаївську область, то 203 га ефірноолійні культури та лише 25 га – лікарські рослини. Тобто цей напрямок сільського господарства практично не освоєний. А Для цього необхідно проводити роз’яснювальну роботу. Найперший крок для Миколаївщини — це така конференція. У Миколаївської області є великі перспективи: більше 30% земель знаходяться у малих господарствах, це до 2 гектарів. А саме вирощування таких нішових культур, як лікарські трави, ефірноолійні – це, в першу чергу, практикується на невеликих ділянках», – зазначив області Віктор  Твердой.

Зазначимо, що виставка-конференція проходила за організацією інформаційної компанії «Інфоіндустрія»  у партнерстві з Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва, який реалізується асоціацією MEDA за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади (GAC).

 

Новости по теме

| | | | | | |