Українські аграрії суттєво скорочують посівні площі під гречкою

10 октября, 2018

Цього року площі під гречкою скоротилися майже вдвічі у порівнянні з минулим роком. Про це повідомив голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун  на прес-конференції в Києві 9 жовтня.

Так, у цьому році через інтервенцію неякісної крупи з Росії площі під посівами гречки скоротилися  зі 184 тис га в 2017 році до 100 тис га, що негативно позначиться на вітчизняній галузі бджільництва, оскільки заміні цій культурі як медоносу не існує.

Натомість зростає імпорт гречки: з 9,2 тис. т у 2016 р. до 12 тис. т у 2017 р. і 20 тис т з початку нинішнього року. За оцінками аналітиків, загальний об’єм імпорту гречаної крупи з Росії, включаючи тіньові поставки, складає не менше 50 тис. т. Натомість вітчизняні заводи минулого року виробили всього 55 тис. т крупи. Таким чином,частка російської гречки на українському ринку  вже досягла близько 45–50%.

“Наше занепокоєння полягає в тому, що через два-три роки  у нас взагалі не буде гречки” – відзначив по цьому питанню Андрій Дикун.

“Якщо в минулому році закупівельна ціна гречки була  близько 12 грн/кг, то сьогодні —в межах 6–8 грн, що дуже невигідно для виробників гречки. Якщо держава не зробить певних кроків, то сільгоспвиробники  в наступному році не будуть сіяти гречку, а замінять її на ГМ-сою”, —   зауважив директор СТОВ «Перемога» (Фастівський р-н Київської обл.), яке вирощує посівний матеріал гречки, Микола Малієнко.

“При незалежній Україні попит на гречку став меншим. На сьогодні зерно гречки дешевше, ніж пшениці, і нас це турбує. Нам  сьогодні потрібні такі сорти, які б давали урожайність від 20 до 30 ц/га за будь-яких кліматичних умов”, — додав директор Білоцерківського КХП Іван Шилов.

Він додав, що, середня врожайність гречки по Київській обл. у цьому році становить 19 ц/га, а торік, у посуху, була всього 12 ц/га.

“Якщо в Білоцерківському районі гречкою раніше було засіяно 1200 га то в цьому році  — 742 га.  Це говорить про те, що ніколи селяни не будуть сіяти гречку, якщо вона буде продаватися по 6 грн”,  — говорить Шилов.

Також він відзначив, що реальна ціна гречки  — 7000 грн/т. Відповідно, ціна гречаної крупи в торгових мережах має бути в межах 13–14 грн/кг.

«Аграрна Парвда«

Новости по теме

| | | |