Вознесенськ – місто мрія, або чому Європа поклала на нього око

13 октября, 2018

«Вознесенськ – містечко, яке має свої переваги, але і має певні попити у зв’язку з географічним розміщенням, історичним минулим. І найкраще надбання Вознесенська – його люди. Мені пощастило з громадою…»

Ці слова належать міському голові Вознесенська Віталію Лукову. Минулого року йому вдалось увійти в 20-ку найпрогресивніших мерів України, а місто з кожним роком вражає своїми досягненнями. Кореспонденту «АгроЮг» пощастило відвідати прес-тур до міста Вознесенськ і побачити на власні очі реформування та здобутки «проєвропейського» міста на Миколаївщині.

За словами Лукова, його місто вже близько 15 років «живе в багатьох європейських проектах». Він зазначає, що багато в чому Європа звернула увагу на Україну і поклала на неї якусь надію, як на країну, і робила все можливе не тільки ззовні, а й зсередини, підтримуючи ініціативи в містах.

В ході прес-туру спершу ми відвідали школу №8 міста Вознесенськ. Наразі тут відбувається реконструкція спортзалу, їдальні, всіх коридорів, рекреації, сходів, всіх санвузлів, утеплення, заміна всіх вікон, часткове облаштування шкільного подвір’я, обладнали туалет для дітей з особливими потребами, а також проводять заміну теплотраси. Її директор Кушнір Тетяна Анатоліївна розповіла, що ще у 2016 році вони заявились на проект «Нове освітнє середовище» від ДФРР. Їм вдалось отримати кошти і зараз роботи проводяться відповідно до підготовленого ними проекту, який відразу вийшов на суму більше 17 млн грн.

Директор школи Тетяна Кушнір

А зовсім нещодавно Вознесенськ об’єднався у територіальну громаду із селом Новогригорівка. Тому керівництво школи зазначає, що якщо до Вознесенської громади увійдуть ще села і буде прийняте відповідне рішення, вони готові приймати дітей і звідтіля – для цього є всі можливості.

Одразу після оглядин школи ми відправились у лікарню, про яку так багато встигли почути з початку нашої поїздки. Вознесенська багатопрофільна лікарня є центром госпітального округу, тому окрім 65 тис населення міста і району тут обслуговують ще близько 120 тисяч людей з навколишніх районів.

На сьогоднішній день тут також активно проводяться ремонтні роботи за грантові кошти. За словами головного лікаря Красьохи Володимира Володимировича весь проект коштує 802 тисячі 853 євро, але 30% з них місцеві кошти, тому що грантові кошти заходять лише з умовою спів фінансування громади.

«Ви не впізнаєте ці дві будівлі, вони будуть кольорові із зелено-білим фасадом. Відновлюється вентиляція, ставляться металопластикові вікна, проводиться заміна системи опалення. Ми б не виграли грант, якщо не застосовували б сучасні технології. Ми ж любимо як, виділили кошти, купили апаратуру, зліпили пінопластом і забули», – запевняє Красьоха.

Разом з головним лікарем ми пройшлись територією лікарні, поблукали коридорами пологового відділення, побачили місцеву амбулаторію, а також побачили в дії картку вознесенця, першочерговим призначенням якої була амбулаторна картка. Вона запроваджувалась для того, щоб побачити навантаження на лікарів і на ній зберігається вся потрібна інформація про пацієнтів.

Але, щоб картка серед місцевих мешканців почала користуватись попитом, місцева влада зробила ще транспортний додаток з усіма пільговими категоріями, зробили також знижки в магазинах. Окрім цього, в школах планується зробити турнікети, щоб батькам приходили смс-ки, що дитина зайшла і вийшла.

Останньою локацією нашого прес-туру став фізкультурно-оздоровчий комплекс «Водограй». Крім басейну, в якому можуть плавати як діти, так і дорослі, тут є зали для заняття кікбоксингом і греко-римської боротьби. Відзначимо, що для школярів заняття тут абсолютно безкоштовні. Як зазначив директор комунальної організації «Спорт для всіх» Іван Алексєєв, нещодавно на сесії міської ради депутати повинні були виділити кошти в розмірі 1 млн грн для того, щоб закінчити тут капітальний ремонт по установці сонячних вакуумних колекторів, які дозволять підігрівати воду в душових кабынах і в басейні. За його словами, в минулому році загальний бюджет закладу склав близько 2 млн грн.

Тож наразі життя у Вознесенську активно вирує різноманітними подіями і впровадженнями реформ. Тут намагаються плідно співпрацювати з місцевим бізнесом, а особливу увагу звертає на себе успішна багаторічна робота з грантами, що дарує неабиякі можливості для розвитку мешканців цього сонячного міста у Миколаївській області.

Автор: Юлія Ягольник

Новости по теме

| | | | | |