Цьогорічний врожай винограду збільшився на 10%

9 октября, 2018

Урожай українського винограду збільшився на 10% незважаючи на погодні умови. Про це повідомив директор, академік НААН України В. В. Власов.

Відзначається, що у вересні на півдні України спостерігалася нестійка і дощова погода. У перших числах місяця максимальна температура повітря досягала 32-35ºС.

А вже з 5 вересня розпочалися рясні зливові дощі і температура повітря знизилася на декілька градусів.

Так, найнижча температура повітря, яка спостерігалася у кінці місяця, становила всього 3-4ºС. У середньому за вересень цей показник склав 17-18 ºС. Сума активних температур повітря на кінець вересня склала 3551 ºС, що на 325ºС вище за норму. Кількість опадів за вересень склала:  у Запоріжжі–  45 мм, у Херсоні – 44 мм, у Миколаєві – 78 мм, в Одесі – 60 мм, в Ужгороді – 22 мм.

Підвищений температурний режим впродовж всієї вегетації прискорив достигання врожаю ягід в середньому на 10-12 діб та суттєво змістив строки збирання винограду. На сьогодні продовжується масовий збір врожаю технічних, а також столових сортів винограду пізнього терміну достигання. В цілому врожай винограду технічних сортів пізнього терміну достигання у зонах виноградарства України більший за минулорічний приблизно на 10%.

Але необхідно відмітити, що через значне перевищення норми опадів у вересні після спекотного періоду спостерігається погіршення якості врожаю винограду (повільне накопичення цукру в ягодах, розтріскування ягід і як результат – повсюдний розвиток гнилі).

Новости по теме

|