В Арбузинському районі фермер замість сінокосіння і випасання корів засіяв землю пшеницею – ділянку повернуто державі

8 октября, 2018

Державі повернуто земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 28 га вартістю 136 тис. грн., розташованої в межах території Іванівської сільської ради Арбузинського району. Про це повідомляють у прес-службі Прокуратури Миколаївської області.

У минулому році за результатами опрацювання стану використання на території Арбузинського району земель було встановлено, що у квітні 2015 року між фізичною особою та Головним управління Держземагенства у Миколаївській області укладено договір оренди зазначеної земельної ділянки із цільовим призначенням — для сінокосіння та випасання худоби.

Проте, орендарем в порушення умов вказаного договору земельна ділянка використовувалась всупереч цільовому призначенню – була засіяна озимими сільськогосподарськими культурами (пшеницею). Нецільове використання орендованої ділянки призводить до погіршення якості ґрунтів та виснаження земель, а також заниження розміру орендної плати.

З метою усунення виявлених порушень прокуратурою скеровано до Арбузинського районного суду позов про дострокове розірвання договору оренди та повернення земельної ділянки державі.

Постановою апеляційного суду Миколаївської області від 5 червня цього року позовні вимоги прокурора задоволено у повному обсязі — розірвано достроково спірний договір оренди та зобов’язано недобросовісного орендаря повернути земельну ділянку державі в особі Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області.

На виконання постанови апеляційного суду Миколаївської області прокуратурою скеровано виконавчий лист, за яким державним виконавцем Арбузинського ВДВС ГТУЮ в Миколаївської області розпочато виконавче провадження.

Боржник ухилявся від виконання рішення суду, в зв’язку з чим прокуратурою до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 382 КК України – невиконання судового рішення.

За принципової позиції прокуратури, 2 жовтня 2018 року, шляхом підписання акту приймання-передачі, орендарем спірну земельну ділянку повернуто державі в особі Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області.

Новости по теме

| |