На Одещині сільгоппідприємства ділили врожай кукурудзи за допомогою зброї

6 октября, 2018

В Ренійському районі Одеській області представники сільгоспкооперативу «Буджак» і сільгосппідприємства «Влахас» намагалися з використанням зброї владнати конфлікт, який виник між підприємствами навколо права користування земельною ділянкою з врожаєм кукурудзи. В результаті було відкрито кримінальне провадження.

За інформацією видання, між компаніями вже тривалий час продовжується господарський конфлікт за права користування земельною ділянкою площею 55 гектарів в районі села Орлівка.

Повідомляється, що раніше цю землю обробляв кооператив «Буджак», керівництво якого стверджує, що «сплачує за цю землю всі податки». Однак, ніби без згоди керівництва кооперативу, у цьому році поле було засіяне кукурудзою ПП «Влахас». Керівництво «Буджака» написало раніше про це заяву до поліції.

У той же час, за даними Ренійської райадміністрації, компанія ПП «Влахас» взяла землю у «Буджака» в суборенду, однак в майбутньому між сторонами виник господарський конфлікт, який місцева влада рекомендувала владнати у суді. Однак, коли настав час збирати врожай протистояння між сторонами загострилось. За даними районної поліції, у середу, 3 жовтня, до чергової частини надійшло кілька заяв про спробу крадіжки кукурудзи з поля невідомими, а також про наявність у присутніх вогнепальної зброї.

Слідчо-оперативна група, яка виїхала на місце подій, виявила у двох громадян дві одиниці зброї. Власники зброї надали дозвіл на право зберігання та носіння нарізних карабінів. Згодом, дані були звірені — порушень не виявлено. Також за словами слідчого на місці конфлікту виявлений, оглянутий і вилучено пістолет за зовнішніми ознаками схожий на газовий, який спрямований на експертизу. Відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінальних правопорушень за трьома статтями: за статтею 129 Кримінального кодексу України «Погроза вбивства», за статтею 263 «Незаконне поводження зі зброєю» і за статтею 356 «Самоуправство».

У той же час, за словами очевидця конфлікту – депутата Ренійської районної ради Сергія Арабаджи, «на поле приїхали два «Джипа» з одного вийшли два озброєних вогнепальною зброєю чоловіки». Коли чоловік «просив прибрати автоматників», один з них попередив, що в разі наближення «стрілятиме по ногах або на враження». Після – свідок викликав поліцію. При цьому Арабаджа повідомив, що «збройна сторона встигла підмінити зброю, оскільки машина з місця конфлікту на деякий час від’їжджало».

За матеріалами: Рени — Одесса

Новости по теме

| | | | |