Держпродспоживслужба підготувала документ, згідно якого за отруєння бджіл будуть жорсткіше карати

6 октября, 2018

Держпродспоживслужба підготувала законопроект, в якому не допускається отруєнь бджіл, повідомляють на сайті відомства.

Нагадаємо, сьогодні бджолярі України мітингували під ВР і Кабміном з вимогою внести кримінальну відповідальність за протруєння бджіл.

В результаті мітингу біла проведена зустріч, яка була організована Секретаріатом Кабінету Міністрів України, взяли участь Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Борис Кобаль, заступник директора  Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Вадим Чайковський, представники Міністерства аграрної політики та продовольства, Секретаріату Кабінету Міністрів України, ГО «Асоціація бджолярів України» та пасічники.

Володимир Лапа поінформував бджолярів про роботу служби щодо врегулювання ситуації, яка склалася цьогоріч з масовою гибеллю бджіл через отруєння їх препаратами, які використовуються для захисту сільськогосподарських рослин.

За словами Володимира Лапи, проблема із масовою гибеллю бджіл через отруєння їх препаратами, які використовуються для захисту сільськогосподарських рослин, виникла не в один момент – вона формувалася роками і спричинена надмірною дерегуляцією, суттєвим послабленням контролю цієї сфери та несвідомістю деяких суб’єктів господарювання.

«Держпродспоживслужба усвідомлює необхідність врегулювання цього питання. З цією метою уже розроблений та оприлюднений для громадського обговорення законопроект про внесення змін до чинного законодавства щодо поводження з пестицидами та агрохімікатами. Законопроект пропонує збільшити відповідальність за порушення норм використання пестицидів та агрохімікатів аж до кримінальної відповідальності», – повідомив голова Держпродспоживслужби.

Законопроект також деталізує норми щодо інформування всіх зацікавлених сторін про застосування засобів захисту рослин для обробки земельних ділянок та чітко окреслює часові рамки такого інформування.

Зміни стосуватимуться законів «Про пестициди і агрохімікати», «Про захист рослин», «Про ліцензування видів господарської діяльності», «Про бджільництво» та Кримінального кодексу України.

Під час зустрічі бджолярі заявили про необхідність врегулювання питання обприскування полів з літака, оскільки саме цей вид оброблення пестицидами та агрохімікатами може спричинити найбільш тяжкі наслідки як для бджіл, так і для людей.

Володимир Лапа запевнив учасників зустрічі, що це питання також буде врегульоване на законодавчому рівні. Наразі напрацьовується новий проект закону про карантин і захист рослин, який буде максимально наближений до норм Євросоюзу і передбачатиме ряд новацій. Зокрема, йдеться про суттєве обмеження використання авіатранспорту для оброблення сільськогосподарських угідь, тим більше, що існують альтернативні способи. Очікується, що цей законопроект буде оприлюднений до кінця місяця.

«Я просив би бджолярів бути активними, вивчити запропоновані законодавчі ініціативи і внести свої пропозиції. Наше завдання — зробити все для того, аби законопроект відповідав вашим інтересам», – заявив Лапа.

З метою зняття з пасічників фінансового тягаря у зв’язку з проведенням ряду досліджень через отруєння бджіл Держпродспоживслужба запровадить проведення таких досліджень у рамках моніторингових програм. Для цього будуть передбачені відповідні кошти.

«Таким чином, у випадку отруєння бджіл, всі необхідні дослідження будуть проводитися за рахунок Держпродспоживслужби, а не пасічника. Такі моніторингові дослідження будуть започатковані з наступного медоносного сезону», – додав Володимир Лапа.

Новости по теме

| | | | | | | |