Завдяки олійним прибутковість виробництва молока зросла відразу на 7%

5 октября, 2018

Український молочний індекс (УМІ), що демонструє умовну прибутковість виробництва молока професійними господарствами, за результатами вересня нарешті зріс на пристойних 7,1%. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу ФАО.

За його словами, таке зростання зумовила активна переробка соняшнику та сої. Як наслідок — на ринку збільшилася пропозиція шротів (важливого складника кормового раціону корів) і ціни на них суттєво впали.

Натомість ціни на молоко за місяць зросли всього на 1,8%.

«Це дуже мало як для вересня. Але я б сказав, що це чудовий показник, якщо врахувати як все погано з цінами на молокопродукти в світі. Білок в ціні не росте, а жир продовжує дешевшати», — пояснює Ярмак.

Фахівець також розповідає, що зазвичай УМІ у вересні зростав в середньому на 15%. Переважно це відбувалося завдяки збільшенню ціни на молоко.

Торік зростання склало 12,7% і ринок був сповнений позитиву. У 2018-му році УМІ падав сім місяців із дев’яти. Фактично у вересні 2018-го він на 23,6% менший, ніж був у вересні 2017-го.

«Нижчим у вересні УМІ був лише двічі – в кризових для молочної галузі 2015 та 2016 роках. В інші роки в вересні значення УМІ було значно вищим. Отже, це був третій найгірший вересень для професійних молочників з точки зору прибутковості виробництва молока історично», — констатує фахівець.

Аналогічно було з прибутковістю молока за період січень-серпень, згадує він. Гіршими були лише 2015 та 2016 роки. За ці вісім місяців 2018 року професійні молочники отримали в середньому на 14,4% менше прибутку, ніж за аналогічний період 2017 року і на 7,7% менше, ніж в середньому за такий самий період 2012-17 рр.

У жовтні зазвичай УМІ сповільнює темпи зростання. Торік він прибавив всього 2,5%. Але позитивним є те, що за жовтень індекс прибутковості жодного разу не знижувався.

Новости по теме

| | |