Місія з ЄС схвалила заходи, які вживаються для стабілізації епізоотичної ситуації щодо АЧС в Україні

5 октября, 2018

У четвер, 4 жовтня, у Держпродспоживслужбі відбулася підсумкова зустріч із обговорення результатів роботи Місії Генерального Директорату Європейської Комісії з питань охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів (DG SANTE) з аудиту системи контролю африканської чуми свиней (АЧС) в Україні.

Так, у цілому представники Європейської Комісії позитивно оцінили систему державного контролю та заходи, які вживаються для стабілізації епізоотичної ситуації щодо АЧС в Україні. Такий попередній висновок озвучили представники Єврокомісії під час зустрічі з Першим заступником Голови Держпродспоживслужби Андрієм Жуком.

Учасники Місії подякували українській стороні за всебічну підтримку та відкритість у роботі європейських експертів, що дозволило у стислі строки ознайомитися з епізоотичною ситуацією щодо АЧС та проаналізувати заходи, які вживаються в рамках боротьби та ліквідації цього захворювання в Україні.

«Тепер ми краще розуміємо ситуацію щодо АЧС в Україні, і в цілому можемо стверджувати, що наші висновки за результатами проведеної роботи досить позитивні», – зазначили європейські експерти.

Місія працювала за декількома напрямками: аналіз кількості випадків АЧС та результати їх розслідування, вивчення системи державного контролю, ефективність фінансової допомоги ЄС, яка надається України в рамках грантової допомоги, а також проведення інформаційно-просвітницької роботи.

Позитивно була оцінена робота щодо відбору проб на наявність АЧС, оперативність проведення досліджень, робота ветеринарних лікарів на місцях, створення чіткої системи державних надзвичайних протиепізоотичних комісій, високий рівень біологічної безпеки на переважній більшості великих свинокоплексів, наявність системної стратегії щодо диких кабанів тощо.

Водночас, на думку європейських експертів, варто посилити інформаційну просвітницьку роботу серед домогосподарств, вирішити питання заохочувальних виплат за знайдених мертвих кабанів. Також доцільно розширити перелік методів досліджень щодо АЧС.

Як наголосив Перший заступник Голови Андрій Жук, українська сторона високо цінує роботу Місії, завжди прислухається до рекомендацій та максимально враховує їх у своїй діяльності. Він поінформував колег про те, що в поточному році фінансове забезпечення роботи компетентного орану щодо боротьби з АЧС значно збільшилося, що дозволило посилити протиепізоотичні заходи. Водночас проблематичним залишається питання матеріально-технічного обладнання лабораторій, забезпечення мобільними дезінфекційним обладнанням, мобільними установками для знищення інфікованих туш свиней тощо.

За результатами роботи Місії в Україні буде сформований звіт.

Нагадаємо Місія працювала в Україні з 25 вересня по 4 жовтня 2018 року. За цей час європейські експерти ознайомилися зі структурою, функціями і повноваженнями Держпродспоживслужби та її територіальних органів, вітчизняною системою державних лабораторій, які залучені до діагностики АЧС в Україні, роботою Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, який є національною референс-лабораторією.

Представники Місії відвідали Полтавську, Одеську, Рівненську та Волинську області, ознайомилися з роботою ряду головних управлінь Держпродспоживслужби, регіональними державними лабораторіями, свиноферм, мисливських господарств.

Новости по теме

| | | |