Ринок живця: ціни на свиней почали знижуватися

5 октября, 2018

З початком четвертого кварталу ціна закупівлі свинини живою вагою змінила вектор руху. Так, аналітики Асоціації «Свинарі України» зазначають, що за підсумками попередніх торгів планові котирування послабилися на 0,25-1 грн/кг, а середня цінова позначка 40-го тижня втратила півгривні у порівнянні з кінцем вересня.

«За підсумками опитування представників м’ясопереробної галузі, закупівельні ціни на «м’ясних» свиней коливаються в межах 47-49 грн/кг. Втім, більшість операторів вважають, що наступного тижня цей діапазон понизиться та звузиться. Так, дві третини опитаних вважають, що середня ціна закупівлі до кінця першої декади місяця опуститься до 47-47,5 грн/кг», — йдеться у повідомленні.

М’ясопереробники зазначають, що холодніші погодні умови позитивно вплинули на пропозицію живця з боку промислових виробників: товарні партії стали одноріднішими, тварини швидше «доростають» до забійних кондицій. Проте, одночасно з поступовим сезонним відновленням пропозиції свинини, попит зазнає протилежних змін. Так, оператори відзначають послаблення реалізації через відповідну зміну споживчої активності. Сезонні фактори впливу на попит — більша пропозиція альтернативних видів білку (активізація подвірного забою худоби та птиці, період активного вилову риби та збору грибів) та перерозподіл сімейних бюджетів у підготовці до зими (заготівля городини, наближення опалювального сезону) — вже зараз спричинили «просідання» продажів щонайменше на 10%.

«Втім закупівельники вважають таке послаблення попиту та, відповідно, зсув цін цілком закономірним та таким, що відповідає традиційним трендам цього періоду», — зазначають аналітики.

Більшість із них вважають, що сезонний спад буде досить плавним і, найвірогідніше, зупиниться по досягненні літнього рівня цін. Втім, суттєвим чинником тиску на внутрішню ціну залишається імпорт та ціни у країнах ЄС, які упродовж вересня послаблювались на 1,5-2% щотижня.

Нагадаємо, що на думку всесвітньо відомого експерта у царині свинарства Саймона Грея, Україна може стати лідером у цій галузі.

Новости по теме

| | | |