Українські сільгоспвиробники почали збір високоврожайних сортів амаранту

4 октября, 2018

Українські сільгосппідприємства почали збирання середньопізніх сортів амаранту, які дають максимальну врожайність. Про це повідомив голова ГО «Асоціація виробників амаранту та амарантової продукції» Олександр Дуда.

Враховуючи сприятливі погодні умови протягом літа, з одного гектара площ виробники планують отримати в середньому 2,2-2,3 тонн врожаю. Наразі на полях проводиться збирання середньопізніх сортів: Харківський-1, Лєра, Студентський, Геліос та Сем, повідомив Дуда.

«Середньопізні сорти, які виростають до 2,5 м збираються звичайною зерновою жаткою (оптимальний варіант — з ріпаковим столом) на високому зрізі. Пожнивні рештки розкидаються по полю і дадуть поживу наступній культурі. Вегетативна маса багата на білок, тому амарант швидко перегниває і є гарним попередником навіть під ранні ярі культури. Збагачує ґрунт азотом», — прокоментував експерт.

За його словами, цінова кон’юнктура на культуру залишається стабільною. Вже третій рік поспіль тона товарного амаранту закуповується вітчизняними переробними підприємствами за ціною 900-1000 доларів.

За матеріалами: superagronom.com

Новости по теме

| | |