Прокуратура на Миколаївщині повернула землю сільгосппризначення вартістю 1,5 млн грн державі

3 октября, 2018

Органами прокуратури Миколаївської області приділяється особлива увага вжиттю заходів, спрямованих на реальне виконання рішень суду, постановлених у справах за позовами прокурорів. Єланецьким відділом Вознесенської місцевої вжито заходи до перереєстрації за державою земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею 52 га вартістю майже 1,5 млн грн.

Установлено, що у 2014 році приватним нотаріусом відповідачу видано свідоцтво про право на спадщину за законом на право довічного успадковуваного володіння земельною ділянкою та внесено відповідний до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Оскільки, право користування землею припиняється у зв’язку зі смертю особи та не може бути успадковане, місцевою прокуратурою було заявлено вказаний позов.
Єланецький районний суд підтримав принципову позицію прокуратури, задовольнивши позов про визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину за законом та повернення зазначеної земельної ділянки у власність держави. Вказану позицію прокуратури також підтримав у своєму рішенні і суд апеляційної інстанції.

З метою реального виконання рішення суду прокуратурою ініційовано питання про реєстрацію права власності на землю за державою в особі Головного управління Держгеокадастру в Миколаївській області.

Варто зауважити, що на даний час ділянка повернута у власність, держави, про що у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 20 вересня 2018 року зроблено відповідний запис.

Новости по теме

| |