Порошенко підписав закон про кримінальну відповідальність за незаконне вивезення лісу та лісоматеріалів

3 октября, 2018

Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів». Про це повідомляється на офіційному сайті глави держави.

«Впровадження норм Закону дозволить зберегти екологічну безпеку України та створить дієвий механізм запобігання  вчиненню злочинів, пов’язаних з незаконною порубкою», – зазначається у повідомленні.

Закон передбачає збільшення обсягу річної заготівлі лісоматеріалів з 20 млн кубічних метрів до 25 млн.

Також до Кримінального кодексу вводиться нова стаття 201-1 про незаконний вивіз необроблених лісоматеріалів, пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев. Контрабанда всіх цих товарів буде передбачати відповідальність у вигляді позбавлення волі від 3 до 5 років. Якщо подібний злочин скоюється повторно або у великому розмірі — винному буде загрожувати позбавлення волі від 5 до 10 років з конфіскацією майна і позбавленням права обіймати певні посади до 3 років.

«Відовідні зміни вносяться, зокрема до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів»», – йдеться у повідомленні.

Водночас Уряду доручено розробити комплексну програму відновлення лісового фонду України та визначити першочергові обсяги робіт щодо відновлення лісів і лісорозведення, охорони лісів від пожеж, захисту від шкідників і хвороб, інших лісогосподарських заходів.

Новости по теме

| | | | |