На Херсонщині зафіксовано нові спалахи АЧС, а на сміттєзвалищі виявлено 17 трупів свиней

2 октября, 2018

На Херсонщині зафіксовані нові спалахи АЧС, передає ПІК з посиланням на ГУ Держпродспождивслужби. На позачерговому засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Херсонській облдержадміністрації, що відбулося 1 жовтня, прозвучала інформація про те, що «виявлені спалахи африканської чуми свиней у Каховському районі та Новій Каховці», про йдеться у повідомленні відомства.

Падіж свиней в особистому господарстві у Каховському районі

«29 вересня проведено епізоотичне розслідування в особистому селянському господарстві у с. Архангельска Слобода Каховського району, де стався падіж свиней. Дослідження направлених зразків патологічного матеріалу до Дніпропретровської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби України підтвердили наявність вірусу африканської чуми свиней у трьох направлених пробах», — зазначається у повідомленні.

Рішенням ДНПК при Каховській райдержадміністрації від 30.09.2018 р. Щодо ліквідації та недопущення розповсюдження африканської чуми свиней на території с. Архангельська Слобода Зеленопільської сільської ради Каховського району затверджено план обмежувально-карантинних заходів. На виїздах із вищезазначеного населеного пункту розгорнуто карантинно-поліцейські пости.

Станом на 1.10.2018 року проведено обстеження 182 дворів, обліковано 629 голів свиней. Рішенням ДНПК при Каховській райдержадміністрації визначено епізоотичний осередок – територія особистого селянського господарства у с. Архангельська Слобода; зону захисту та зону нагляду у радіусі 3 км та 10 км від неблагополучного господарства відповідно.

На стихійному сміттєзвалищі  – трупи свиней. Поліція проводить розслідування

Кричущий випадок стався на землях Дніпрянської селищної ради міста Нова Каховка. Тут надвечір, 29 вересня, на стихійному сміттєзвалищі виявили 17 трупів свиней.

«В оперативному порядку Новокаховськими фахівцями Держпродспоживслужби були відправлені три проби патологічного матеріалу до Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби України, де 30.09.2018 р., згідно з дослідженнями, підтверджено діагноз АЧС. Відповідно до рішення ДНПК при Новокаховський міській раді територію сміттєзвалища оголошено інфікованим об’єктом, він же – вогнище спалаху», — йдеться у повідомленні.

Наразі проведені необхідні заходи із знищення трупів свиней. Визначено зону захисту в радіусі 3 км, куди увійшли два населених пункти (с. Райське і с. Дніпряни) і зону нагляду в радіусі 10 км від інфікованого об’єкту. Проводиться подвірний обхід та облік свинопоголів’я. Силами Новокаховського міського управління Національної поліції ведеться розслідування щодо того, хто завіз на сміттєзвалище полеглих свиней.

Комісія ДНПК прийняла рішення забезпечити обстеження місць несанкціонованих звалищ твердих побутових відходів, худобомогильників з метою виявлення побічних продуктів тваринного походження. У разі виявлення побічних продуктів тваринного походження (трупи тварин, птиці, відходи забою сільгосптварин та птиці тощо) – вживати заходи відповідно до вимог Закону України «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною».

Новости по теме

| |