На Херсонщині досліджують наслідки викидів заводу «Кримський титан»

2 октября, 2018

З кінця серпня жителі Херсонщини потерпають від наслідків викидів сірчистого ангідриду на заводі «Кримський титан». Тому наприкінці вересня керівництво Херсонської облдержадміністрації звернулося до «Інституту здоров’я рослин» для оцінки наслідків викиду. Про це повідомив кандидат біологічних наук, начальник агробіологічної лабораторії «Інституту здоров’я рослин» Володимир Конограй.

«Окрім токсичної дії на людське здоров’я, сірчистий ангідрид негативно впливає на екологію загалом. Кислотні дощі, які утворюються внаслідок такого забруднення, підкислюють ґрунт, що призводить до порушень життєдіяльності рослинного і тваринного світу», — пояснює Володимир Конограй.

За його словами, упродовж триденної експедиції команда вчених інституту спільно з представниками Держекоінспекції та Департаменту екології Херсонської облдержадміністрації проводили забори проб та візуальну оцінку впливу забруднення на рослинність регіону. Усього було взято близько 50 зразків ґрунту в різних точках області — в селах Олександрівка, Преображенка, Первоконстантинівка, Григорівка, Нововолодимирівка та Іванівка, а також біля свердловини питної води на території Преображенської сільської ради.

«Найсучасніше обладнання та провідні світові методики дозволяють нам у найкоротший термін визначати вміст забруднюючих речовин не лише в ґрунті, а й у воді, продуктах харчування, кормах, рослинності. На основі отриманих даних ми розробляємо комплекс заходів для зменшення негативного впливу забруднень на довкілля», — відзначає Володимир Конограй.

Крім того, вчені відібрали зразки ґрунту на чотирьох занедбаних складах пестицидів, на яких зберігається близько 2 тис. тонн небезпечних хімічних речовин. Два з них виявилися цілковито зруйнованими і становлять загрозу здоров’ю людей та навколишньому середовищу. За результатами дослідження «Інституту здоров’я рослин» буде розроблена програма утилізації застарілих пестицидів.

Відібрані зразки передали до лабораторії елементного аналізу «Інституту здоров’я рослин», де їх зараз досліджують.

Нагадаємо, в Арманську через викиди заводу «Кримський титан» постраждали фермерські угіддя, зокрема, виноградники.

Новости по теме

| | | | |