На Херсонщині виявили незаконне перевезення живих свиней

2 октября, 2018

На Херсонщині Держпроспоживслужба зупинила незаконне переміщення живих свиней без супровідних документів. Про це повідомили у прес-службі відомства.

Нагадаємо, нещоднавно на Херсонщині було зафіксовано нові спалахи АЧС. А державнoю надзвичайнoю прoтиепізooтичнoю кoміcією при Cкадoвcькій райoнній державній адмініcтрації булo прийнятo рішення oгoлocити теритoрію cела Примoрcьке Cкадoвcькoгo райoну неблагoпoлучнoю щoдo африканcькoї чуми cвиней, вcтанoвити карантин та з прoфілактики та бoрoтьби з АЧС булo вилученo, умертвленo та cпаленo 74 голови cвиней.

З метою недопущення занесення та поширення збудника африканської чуми свиней на території області та на виконання рішень Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Херсонській облдержадміністрації, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області у співпраці з Головним управлінням Національної поліції та Управлінням патрульної поліції Херсонщини проводиться відпрацювання автошляхів області з виявлення переміщення живих свиней та продуктів їх забою без відповідних супровідних документів.

«Проте, попри небезпеку, трапляються випадки порушень встановлених карантинних заходів. Так 30 вересня 2018 року на автошляху Р 47 в районі Шилової балки було зафіксовано переміщення автотранспортом живих свиней, які не супроводжувалися ветеринарними документами, не ідентифіковані та не зареєстровані у встановленому порядку», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за даним фактом матеріали спрямовано в правоохоронні органи для подальшого реагування. Тварини направлені на карантинування в господарство, з якого їх намагалися вивезти без дозвільних документів. На власника свиней та перевізника складено адміністративні протоколи про порушення ветеринарного законодавства.

Заходи з контролю за переміщенням свиней автошляхами області тривають та знаходяться на постійному контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

Новости по теме

| | | |