Витрати на посівну кампанію зросли на 11%, – Інститут аграрної економіки

28 сентября, 2018

Витрати на посівну 2018/19, з розрахунку на 1 га, зросли на 11%, у порівнянні з попереднім роком. Про це повідомив директор Національного наукового центру  «Інститут аграрної економіки» Юрій Лупенко. За його даними, при виробництві пшениці витрати становитимуть в середньому 12,5-13,5 тис. грн в залежності від регіону, жита — 9,1-10 тис. грн.

«Рівень витрат в 2019 р. залежатиме від стабільності національної валюти, оскільки значна частина матеріальних витрат коригується розміром цін на нафтопродукти і газ, які імпортуються», — зазначив Лупенко.

Наголошується, що підвищення цін на деякі ЗЗР пов’язано з подорожчанням їх виробництва. На український ринок негативно вплинула ситуація в Китаї. Там посилили екологічні норми, і країна взяла курс на скорочення виробництва ЗЗР, діючих речовин і проміжних хімічних продуктів. У виграші опинилися ті аграрії, хто купував препарати заздалегідь. В цілому ціна одного літра або кілограма препарату зросла на 10-15%.

Також в матеріалі ідеться, що на ринку спостерігаються затримки в постачаннях мінеральних добрив.

Щоб знизити напруження і забезпечити аграріїв якісними мінеральними добривами, ПАТ «Аграрний фонд» ще з 1 серпня розпочав продаж мінеральних добрив під урожай 2019 р. В наявності у «Аграрного фонду» чотири види добрив вітчизняного виробництва: аміачна селітра (марка Б), карбамідно-аміачна суміш (КАС), карбамід (марка Б), вапняно-аміачна селітра (ВАС).

За матеріалами: Latifundist.com

Новости по теме

| |