Україні необхідно удосконалити державний контроль за використанням агрохімікатів задля розвитку бджільництва, – Гадзало

27 сентября, 2018

В Україні необхідно удосконалити державний контроль за виробництвом, обігом та використанням засобів захисту рослин для збереження бджільництва та попередження випадків масового отруєння бджіл пестицидами і агрохімікатами. Так думку висловив Президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало.

Він зазначив, що наразі Україна займає місце в п’ятірці країн-лідерів з виробництва продукції бджільництва, щорічно експортуючи близько 80 тис. тонн меду.

«Проте у першому півріччі маємо негативну тенденцію: експорт скоротився суттєво, на 43% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Основними причинами цього є масові отруєння бджіл пестицидами і агрохімікатами, погіршення стану кормової бази. Сьогодні край необхідно удосконалити державний контроль за виробництвом, обігом та використанням засобів захисту рослин. Потребує також розвитку державна політика, спрямована на вирішення кризових явищ та створення умов для динамічного розвитку галузі бджільництва», — сказав Гадзало.

Зі свого боку НААН має зосередитися на науковому забезпеченні Програми розвитку бджільництва до 2020 р.  Зокрема, на спрямованій роботі з виробництва насіння перспективних кормових  культур-медоносів, розробленні нових та вдосконаленні існуючих технологій виробництва продукції, відпрацюванні пропозицій щодо удосконалення форм і методів державної підтримки галузі, створенні аспірантури для забезпечення кадрами  вищої кваліфікації  тощо.

Новости по теме

| | | | | |