Сільгоспвиробники Миколаївщини уклали аграрних розписок на суму більше, ніж 20 млн грн

26 сентября, 2018

У Миколаївській області на сьогоднішній день укладено 15 аграрних розписок на загальну суму 20,3 млн грн. Таким видом кредитування вже скористалися 8 агропідприємств та одна фізична особа із 8 районів області, повідомляють у Миколаївській ОДА.

Варто зазначити, що Миколаївська область є першою в південному регіоні та п’ятою в Україні, яка в жовтні 2016 року приєдналася до пілотного проекту, що здійснюється Міжнародною фінансовою корпорацією IFC у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією «Аграрні розписки в Україні», реалізація якого відкрила доступ малим та середнім агровиробникам до фінансових ресурсів під заставу майбутньої сільськогосподарської продукції. Наразі проект охоплює всю територію України.

З метою обговорення вже набутого практичного досвіду та нових можливостей щодо передачі аграрних розписок, 25 вересня в місті Миколаєві за участі департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації відбувся тренінг для регіональних представників дистриб’юторських компаній.

Регіональний координатор проекту Дмитро Савченко провів короткий огляд інструменту аграрних розписок та зупинився на основних аспектах практичної реалізації.

Олександр Муляр, менеджер з розвитку бізнесу проекту розповів про можливості для дистриб’юторів з передачі (індосамент) аграрних розписок та провів панельну дискусію з практичного досвіду індосаменту аграрних розписок та роботі з фермерами та постачальниками.

На чисельні запитання учасників тренінгу відповіді надали Олександр Муляр та Дмитро Михайленко, консультант з юридичних питань проекту.

Безумовно, проведений захід буде сприяти розширенню кола кредиторів де поряд із банками та фінансовими установами, постачальниками насіння, добрив, засобів захисту рослин, паливно-мастильних матеріалів, с/г техніки, до кредитування долучаються виконавці робіт та послуг, трейдери, переробні підприємства. З використанням інструмента аграрної розписки агровиробник може отримати від кредитора товари, роботи, послуги для забезпечення результатів свого виробництва.

Новости по теме

|