Бізнес-ідея на мільйони: на Миколаївщині, Одещині та Херсонщині можна вирощувати оливки та виробляти оливкову олію

26 сентября, 2018

Завдяки невеликим кліматичним змінам вже наступного року Україна може «озолотитися» завдяки вирощуванню оливок і виробленню оливкової олії. Оливки зазвичай  вирощують у досить засушливому кліматі за температури повітря 30–45 градусів. А це означає, що Миколаїв, Херсон та Одеса найближчим часом можуть почати придивлятися до незвичайної для нас культури та зайняти цю нішу, поки іноземні інвестори не зацікавились та не зайняли цю позицію. Про це у своєму блозі зазначив екс-заступник Міністра юстиції Павло Мороз.

«У середньому один саджанець оливкового дерева можна придбати за 2 – 5 000 гривень, а саме дерево живе та родить більше 100 років. Але для свого повноцінного оливкового саду потрібно виділити чимало коштів. На одному гектарі може вміститися до 350 дерев, хоча оптимальніше рослинам виділити трохи більше місця. Тож для свого угіддя потрібно інвестувати в середньому 700 тисяч гривень на один гектар», –пише Мороз.

Незважаючи на те, що це лише перший досвід, то з одного оливкового дерева можна отримати плюс-мінус 15 кілограмів врожаю. Так, один гектар дасть близько 5,25 тон врожаю. Скільки фермер отримає на «виході», залежить від того, буде він продавати оливки чи виробляти масло. При найкращих розкладах виручка з одного гектара за один сезон може скласти півтора мільйони гривень.

«Звісно, для масла потрібне додаткове обладнання. Якщо виробництво налагоджено, то, ясна річ, варто спробувати виробництво олії. Умовно кажучи, для виробництва одного літра олії потрібно від 5 до 5,5 кілограмів оливок. Якщо виробництво збільшиться, то можна впевнено купувати обладнання для олії», – йдеться у блозі.

Експерт зазначає, щоб займатися вирощуванням оливок в промислових масштабах, потрібно зареєструватися як суб’єкт підприємницької діяльності. Та не кожен агропідприємець наважиться відразу працювати з такою нетиповою для України рослиною на великих ділянках. Тому для початку можна спробувати вирощувати оливки у невеликих масштабах, залишаючись при цьому фізичною особою. А далі можна вже реєструватись як ФОП чи створювати компанію, якщо масштаби промисловості набирають обертів, то можна вже реєструватись як ФОП чи створювати компанію. Всі ці процедури займуть щонайбільше місяць.

Новости по теме

| | | | |