Тепер аграрії літатимуть дронами на висоті 120 м – для сільського господарства цілком достатньо

26 сентября, 2018

Державіаслужба внесла зміни в правила використання БПЛА в повітряному просторі України. Про це розповів співзасновник компанії DroneUA Валерій Яковенко. За його словами, зміни, внесені в правила використання БПЛА в повітряному просторі України, особливо значущі для аграрної галузі.

«У рамках регулярних зустрічей робочої групи з розробки нових правил використання повітряного простору дронами, до якої я входжу, завжди робився акцент на використанні дронів для сільського господарства, і що правила для аграрної галузі повинні бути найбільш лояльними», – говорить він.

Якщо дивитися на зміни, то, наприклад, граничної ваги, яка тепер становить 20 кг, цілком достатньо для всіх типів дронів, які застосовуються в сільському господарстві.

Те ж саме стосується і граничної висоти польоту, встановленої на рівні 120 метрів. Для сільського господарства цього цілком достатньо. У разі польотів на більших висотах залишається можливість резервування повітряного простору.

«Ще одна зміна, що стосується дальності польотів, яка раніше була обмежена 500 м, а тепер не має жорстких обмежень – дрон повинен бути в зоні видимості людини, яка ним керує. Це питання безпеки. І це дуже важлива зміна саме для аграрної області, адже в Україні є поля, з гоном до 3 км, які потрібно “закривати” одним прольотом», – говорить Яковенко.

Нагадаємо, у ВР підтримали законопроект про внесення дронів до переліку техніки, який підпадатиме під часткову компенсацію.

За матеріалами: agroday.com.ua

Новости по теме

| | | |