Україна цьогоріч експортує волоського горіху на 15%

26 сентября, 2018

У цьому сезоні Міністерство сільського господарства США (USDA) прогнозує дуже великий урожай волоських горіхів по всій планеті, і зокрема у найбільших гравців — США, Чилі та Китаю. Наприклад, Сполучені Штати зберуть майже 700 тис. т, або на 70 тис т більше, ніж у 2017 році.

Україна входить до п’ятірки найбільших експортерів і виробників волоського горіха. За даними USDA, вона збере в сезоні 2018/2019 понад 132 тис. т, що на 22% більше, ніж оцінка цього відомства в 2017/2018 році.

Експорт з України складе більше 90 тис. т, що на 15% більше минулого року. Цьому посприяли хороші погодні умови, зростання горіхового виробництва за держпідтримки, а також девальвація ліри в Туреччині — одному з найбільших імпортерів українського горіха.

«Висновки з цих фактів прямолінійні, пропозиція зростає і, при відносно стабільному споживанні, глобально ціна на горіх повинна мати тенденцію до заниження», – констатує Сергій Гвоздик, представник компанії «Хорус Груп».

Основні напрямки експорту горіхів — Близький Схід і Європа. В останньої попит на них буде дуже великим, впевнений Юрій Балашов, представник словацької компанії-імпортера, але й ціноутворення залишиться теж досить прийнятним.

Перш за все імпортерів цікавлять компанії зі своїми виробничими потужностями, що забезпечують якість для прийняття товару в ЄС. Він повинен відповідати ГОСТам України і стандартам Євросоюзу — зокрема, ЄЕК ООН DDP02.

«Інтереси європейських імпортерів збігаються з інтересами українських виробників як ніколи, — запевняє Балашов. — Їм буде дуже важко знайти реальних покупців. Проблеми з продажами можуть виникнути внаслідок величезної пропозиції».

За даними Гвоздика, сьогодні велика партія від 1 т якісного горіха коштує від 22 грн\кг. Ціна ближче до повномасштабного початку сезону в середині жовтня піде на зниження, а імпортери стануть більш вимогливі до якості продукції.

Обсяг експорту з України поки відносно невеликий, не впливає на ціноутворення і сам залежить від світової ціни, пояснюють експерти.

Новости по теме

| | |