Багатомільйонні інвестиції у відновлювану енергетику Херсонщини

24 сентября, 2018

Китайська компанія «MINGYANG CO., LTD» зобов’язується залучити орієнтовно 500 млн євро інвестицій у будівництво вітро-електростанцій у Генічеському районі. Про це повідомляє голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв.

Гордєєв написав, що відбулося підписання Меморандуму між Херсонською обласною державною адміністрацією, Державним підприємством «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова», компанією «MINGYANG CO., LTD» та Генічеською РДА Херсонської області про здійснення спільної інвестиційної діяльності для забезпечення сталого соціально-економічного розвитку Херсонщини.

Це стало можливим в результаті попередніх домовленостей між сторонами під час великого інвестиційного форуму А7 САРІТАL. У документі йдеться про співпрацю у реалізації проекту в галузі відновлювальної енергетики, а саме будівництво вітроелектростанції потужністю 500 МВт на території Генічеського району та виробництва комплектуючих на базі вітчизняного підприємства.

Китайська компанія «MINGYANG CO., LTD» зобов’язується залучити орієнтовно 500 млн євро інвестицій у будівництво ВЕС.

На завод «Південмаш» покладено завдання виготовляти великогабаритні деталі та вітротурбіни. Даний проект дозволить створити додаткові робочі місця для жителів району з гідною заробітною платою та соціальними гарантіями.

Окрім того, були підписані домовленості про співпрацю й реалізацію інвестпроектів сумою $625 млн доларів США.

Так, за словами Гордєєва, буде побудовано вітровий енергетичний парк на межі з тимчасово окупованим Кримом разом із компаніями «NBT» та «Дніпро-Бузькою ВЕС», так само – завод з хімічних добрив «TerraTarsa» у місті Каховка. Вже запущено будівництво вітрової підстанції 220/150 «Каїрка», інвестором якої виступає ТОВ «Віндкрафт Україна» – «Віндкрафт Каланчак».

«Цими проектами ми заміщаємо дефіцит як енергетики, так і робочих місць у зв’язку із втратою заводу «Титан», який наразі знаходиться на тимчасово окупованій території Криму. Крім того, енергетичні лінії, що були направлені на Крим, наразі розгорнуті у бік материкової частини України, що дозволило Національній енергетичній компанії «Укренерго» проектувати додаткові лінії для генерації електроенергії з даної території на енергетичний ринок всієї України і навіть Європи», –  зазначив Андрій Гордєєв.

За словами голови облдержадміністрації, враховуючи зацікавленість інвесторів у реалізації зазначених проектів, їх побудова триватиме не пізніше 2020-ого року.

Новости по теме

| | | | | | |