Українські рибалки наполягають на недопущенні розриву договору між Україною та Росією

21 сентября, 2018

Українські рибалки звернулися до центральних органів влади з вимогою не допустити розриву договору між Україною і Росію про розподіл квот на видобуток рибних ресурсів у Азовському морі без розробки компенсуючих механізмів, які б регулювали питання рибного промислу у Азовському морі. На думку рибалок бездумний розрив угоди може призвести до втрати Україною більшої частини рибного промислу на Азові. Текст відкритого звернення рибалок зачитав голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

Раніше у кінці серпня представник президента України з питань Автономної республіки Крим Борис Бабін заявив що Україна може розірвати угоду з РФ про квоти на видобуток рибних ресурсів в Азовському морі від 1993 року.

«Звучать заклики по розриву угод по риболовлі в Азовському і Чорному морях, але нічого не робиться в замін. Треба приймати кроки, але вони мають бути вивіреними», — зазначив Чистяков на круглому столі присвяченому проблемам лову риби в Азовському морі українськими рибалками.

За його словами, через розрив угоди українські рибалки можуть позбавитись більшої частини свого промислу в Азовському морі.

Він повідомив, що згідно двустороньої угоди українські рибалки мають можливість ловити рибу по всій акваторії Азовського моря і «є побоювання, що з припиненням дії угоди у нас залишиться право тільки на прибережний лов».

За словами Чистякова, основний вилов риби українськими рибаками здійснюється у відкритому морі. Зокрема, у 2017 році у прибережній зоні було виловлено лише 1,4 тисяч тонн водних біоресурсів, що складає всього 2,7% від усього вилову в Азовському морі.

Чистяков зазначив, що з 15 серпня українські риболовецькі судна почали вилов бичка в Азовському морі також на виході з Керченськохюї протоки українськими рибаками традиційно йде лов хамси.

«У будь-який момент вони можуть бути захопленими прикордонниками ФСБ Росії», — зазначив Чистяков.

Він закликав центральні органи влади створити штаб для координації дій рибаків та влади в вирішенні проблем з ловлею риби в Азовському морі.

Начальник відділу міжнародного співробітництва та євроінтеграції Держрибагенства Василь Турок повідомив, що на даний момент денонсація угоди не планується і в штатному режимі триває робота над підготовкою до чергового засідання україно-російської комісії, яка встановлює ліміти вилову риби в Азовському морі. Зустріч запланована на жовтень.

«Тобто ніхто нічого не денонсуются, робота в цьому напрямку не ведеться, ми здійснюєм підготовку до засідання», — сказав Турок.

Новости по теме

| | | | |