Потужності олійних заводів у півтора раза перевищать урожай соняшнику, — Гаркавенко

21 сентября, 2018

У сезоні 2018/19 за розміром площ серед основних сільгоспкультур, як і раніше, лідируватиме соняшник. Але врожаю все рівно не вистачить закрити потреби всіх переробних заводів. Про це під час конференції розповіла експерт олійного ринку Юлія Гаркавенко, передає «УкрАгроКонсалт».

За її словами, переробні потужності вже сильно випереджають виробництво насіння. У новому сезоні вони можуть складе 22 млн т/рік, тоді як урожай буде на рівні 14-15 млн т.

«Для України в 2018/19 МР можливі два сценарії розвитку подій: або збільшити посівні площі під олійними, або почати імпортувати олійну сировину», — вважає експерт.

При цьому вона нагадує, що Україна вже займає перші позиції в світі з експорту сирої соняшникової олії. Лідер в експорті рафінованої — Туреччина.

На відміну від соняшнику, який активно переробляється на вітчизняному ринку, той же ріпак або соя поки більш затребуваний експортерами, ніж переробниками. Хоча, на думку аналітика, в новому сезоні ситуація може змінитися.

«З 4,3 млн т прогнозованого врожаю сої на переробку може піти 2 млн т, а на експорт – 1,8 млн т», — уточнює Гаркавенко.

Ріпаком переробники поки цікавляться менше: з 2,8 млн т прогнозованого врожаю 2,3 млн т піде на експорт, і всього 0,35 млн т – на переробку.

Зазначимо, висока врожайність соняшнику забезпечить Україні в 2018/19 МГ небувалий експорт олії. Зовнішні поставки очікуються на рівні 5,9 млн т. USDA у своєму вересневому звіті оцінило можливий експорт української соняшникової олії в 5,6 млн т.

Новости по теме

| | |