На Миколаївщині під посів озимих підготовлено 97% грунтів

18 сентября, 2018

Наразі аграріями Миколаївської області завершується обробіток грунту під посів – із запланованих 680 тис.га підготовлено 655 тис.га, або 97%. Також в достатній кількості накопичено всі необхідні матеріально-технічні ресурси для своєчасного та якісного посіву озимини, повідомляють у департаменті АПР Миколаївської ОДА.

В першій декаді вересня по всій території області пройшли дощі, що покращило ситуацію з вологозабезпеченістю в грунті. Слід зазначити, що останні дощі в області спостерігалися в третій декаді липня і внаслідок тривалого дефіциту опадів у липні-серпні, коли формується ресурс вологи для сівби озимих культур, під впливом дуже жаркої та практично сухої погоди  поширювалась та посилювалась повітряно-грунтова засуха.

Незважаючи на складні агрометеорологічні умови, сільгосптоваровиробниками області посіяно озимий ріпак на площі 33 тис.га, що складає 83% до прогнозу.

10 вересня розпочато посівну кампанію озимої пшениці і згідно з оперативними даними в восьми районах нею засіяно 11 тис.га площ (3%).

Очікується, що при сприятливих агрометеорологічних умовах в другій декаді вересня до посіву пшениці включаться всі райони області.

Новости по теме

| | | |