Українські яблука «не розуміють» у країнах ЄС, – Паливода

18 сентября, 2018

Експорт – один із привабливих напрямків реалізації яблука в Україні. Але цей напрямок ще не вдосконалений в українських аграріїв. Так вважає директор департаменту агропромислового розвитку ХОДА Олександр Паливода.

Він розповідає, що минулого року з Херсонської області було експортовано 1,8 тис. тонн яблука на 560 тис. доларів США. Але 90% цього об’єму імпортувала тільки Білорусь.

«Проблема експорту нашого яблука до більшості країн полягає в тому, що багато сортів, які традиційно вирощують українські садоводи, просто «не розуміють» у європейських країнах. Тому дана ситуація має спонукати наших агровиробників ретельно вивчити попит закордонного споживача і переорієнтуватись на більш затребувані сорти», – вважає Паливода.

Окрім того, за його думкою, сільгоспвиробникам України варто працювати над покращенням агротехнології для отримання високоякісного товарного яблука, приділяючи увагу сортуванню та упаковці.

«Також агровиробникам варто переглянути сортовий склад своїх садів і, можливо, внести корективи. Нагадаю, що цього року працює запроваджена Урядом  программа 80% компенсації вартості садивного матеріалу на закладення молодих садів та виноградників», – резюмує глава департаменту.

Новости по теме

| |