Мінагрополітики розробляє підзаконні акти для повноцінного функціонування «органічного» закону, – Трофімцева

13 сентября, 2018

Для того, щоб закон «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» повноцінно запрацював, ми маємо підготувати відповідні підзаконні акти та виконати «домашні завдання», серед яких розробка та запуск реєстрів операторів ринку, органів сертифікації та органічного насіння. Про це заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

«Важливим аспектом нового закону є встановлення адміністративної відповідальності операторів ринку за порушення законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції. На це я б хотіла звернути особливу увагу тих, хто до сьогодні продовжує маркувати свої продукти незрозумілими «біо-, еко-» та іншими лого без відповідної сертифікації, вводячи в оману споживача», – наголосила Трофімцева.

За її словами, міністерство вже розробило перший драфт порядку (детальних правил) органічного виробництва та обігу органічної продукції, який включає такі важливі аспекти, як особливості ведення паралельного виробництва, зберігання, перевезення та маркування окремих видів органічної продукції та інше.

«Окрім того, даний закон дасть нам можливість більш ефективно та фокусно формувати програми державної підтримки аграрних виробників, які займаються чи бажають займатись органічним сільськогосподарським виробництвом. На сьогодні такі програми підтримки саме для органічного сільського господарства вже існують в 11 областях України в рамках регіональних програм розвитку АПК», – резюмувала замміністра.

Нагадаємо, зазначений закон, що набрав чинності 2 серпня 2018 року, буде введений в дію через рік, що є важливим кроком в питанні вдосконалення законодавчого регулювання виробництва та обігу органічної продукції в Україні.

Новости по теме

| | |