Україна збільшила експорт яблук у 3,7 разів

12 сентября, 2018

За перші два місяці сезону 2018/19 Україна експортувала у 3,7 разів більше яблук, ніж за аналогічний період сезону 2017/18. Про це повідомляють в Українській плодоовочевій асоціації (УПОА).

«З України за кордон протягом останніх двох місяців літа потрапило близько 3,3 тис. т яблука на суму близько $940 тис., в той час як в липні-серпні 2017 р. — лише близько 480 т на суму $139 тис.», — повідомляють аналітики асоціації.

Зазначається, що найбільше експортуються яблука-клони сорту Гала.

«Крім цього сорту, експортувалися також яблука літніх ранніх сортів. В липні, крім яблук літніх сортів, експортувалися досить значні обсяги яблука врожаю 2017 р. Більш високу ціну виробники змогли отримати завдяки високій якості яблука, гарному його забарвленню та великій роботі з пошуку ринків збуту, яку було проведено протягом минулого сезону», — підкреслюють в УПОА.

Окрім того, експерти прогнозують експорт яблука в сезоні 2018/на рівні 80-90 тис. т, що удвічі більше за минули й сезон.

Основними напрямками експорту українського яблука будуть країни ЄС, Близький Схід, Білорусь та Південно-Східна Азія.

В Асоціації зазначили, що при очікуваному урожаї яблук експортувати можна було б удвічі більше прогнозованого об’єму, але зробити це буде складно внаслідок невідповідності сортів, що вирощуються в Україні, потребам споживачів поза межами Росії та інших країн колишнього СРСР. Вірогідно, що більша частина урожаю яблук сезону 2018/19 буде перероблена.

Новости по теме

| |