В порту Чорноморськ виконана майже чверть днопоглиблювальних робіт

12 сентября, 2018

В рамках днопоглиблювального проекту АМПУ в морпорту Чорноморськ вилучено 497,5 тис. куб. м ґрунту, що на 10% випереджає виконання за затвердженим календарним планом. Цей обсяг складає майже чверть від загального обсягу робіт за проектом.

Масштабний днопоглиблювальний проект стартував в порту 8 серпня 2018 року. Роботи велися на підхідному каналі, а з 20 серпня по 10 вересня – перемістилися в акваторію 1-го ковша Сухого лиману в зв’язку з нерестовим періодом. З 11 вересня днопоглиблення відновлено на підхідному каналі.

Всього з початку робіт днопоглиблювальний флот підрядника, China Harbour Engineering Company Ltd. (CHEC), здійснив 734 рейси. За попередній тиждень, з 4 по 10 вересня, здійснено 190 рейсів і вилучено 136,8 куб. м ґрунту.

Схема руху

Інвестиції АМПУ в реалізацію цього великого днопоглиблювального проекту складають 404,1 млн грн без ПДВ. Після завершення робіт діючі і заплановані до реконструкції глибоководні причали порту Чорноморськ зможуть приймати великотоннажні судна з осадкою до 14,5 м типу Panamax і post-Panamax до повної місткості дедвейтом до 75 тис. тонн і контейнеровози місткістю 8 тис. TEU. Це підвищить конкурентоспроможність порту в Чорноморському басейні і дозволить державним і приватним стивідорним компаніям, які працюють в порту, залучати нові вантажопотоки і розвивати свою діяльність.

З технічної точки зору будуть збільшені параметри підхідного каналу. А саме довжина – до 1600 м, ширина – до 160 м, глибина – до 16 м. Днопоглиблення акваторії 1-го ковша Сухого лиману дозволить досягти глибини в його центральній частині до 15 м.

Загальний обсяг днопоглиблювальних робіт в порту Чорноморськ складе близько 2 млн куб. м. На підхідному каналі буде вилучено більше 500 тис. куб. м ґрунту, в акваторії – майже 1,5 млн куб. м.

Новости по теме

| | |