Ефективність використання земельних ресурсів в Україні дуже низька, – НААН

11 сентября, 2018

Україна має потужний потенціал земельних ресурсів, однак ефективність їх використання характеризується досить низьким рівнем. Так вважає директор Національного наукового центру «Інститут землеробства НААН», академік НААН Віктор Камінський.

«Із 60,3 млн га земель майже 72% (41,8 млн га) становлять сільськогосподарські угіддя, що налічують 33,19 млн га ріллі (55%), 7,63 млн га природних кормових угідь, сіножатей і пасовищ (12,6%). Однак ефективність використання земель сільськогосподарського призначення в Україні є значно нижчою, ніж у середньому по Європі. І це зважаючи на те, що розораність земель в Україні є найбільшою в світі та досягла 56% території держави і наближається до 80% сільськогосподарських угідь», — сказав він.

Задля вирішення цієї проблеми, як зазначив Камінський, вчені ННЦ «Інститут землеробства НААН» та установ мережі Національної академії аграрних наук України проводять масштабні дослідження з вивчення особливостей ведення сучасного землеробства.

Нагадаємо, раніше Президент НААН України Ярослав Гадзало заявив, що стан українських сільгоспземель залишає бажати кращого. Також повідомлялось, що українські аграрії втрачають кожну третю гривню через ерозію ґрунтів.

Новости по теме

| | |