Нова мітла по-новому мете: як Воскресенській ОТГ за 2 роки вдалось відродити майже усі осередки інфраструктури

10 сентября, 2018

За півтора року мало що вдається змінити. Та Воскресенській ОТГ на Миколаївщині вдалосьохопити майже усі аспекти життя села та закласти фундамент для подальших інфраструктурних змін. Як живеться у громаді та які зміни відчули місцеві мешканці дізнались журналісти інтернет-видання «Агро Юг».

Воскресенська селищна рада,  як об’єднана територіальна  громада розпочала свою роботу з 4 січня 2017 року. До її складу входять 4 населені пункти: селище Воскресенськ, с.Калинівка, с.Горохівка та с.Пересадівка. За свій недовгий час існування в громаді вже пройшло багато змін та розпочались ремонтні роботи основних інфраструктурних об’єктів.

Українці славні своїми творчими здобутками. І повелося у нас в країні так, що в кожному місті, селищі, селі є будинок культури, де проводяться не тільки концерти та офіційні заходи, але й займаються діти та дорослі, розкриваючи свої таланти. Тому ремонт БК для містян був дуже важливим.

Голова Воскресенської ОТГ Олександр Шаповалов

«Першочергово ми хотіли відродити осередок культури такий, як Пересадівський БК. У 2017 році був розроблений проект на капітальний ремонт великої глядацької зали. І у травні 2017 року ми його розпочали. Буде усе нове: двері, вікна, підлога, сцена, стеля, стіни, дах», – розповідає голова Воскресенської ОТГ Вітовського району Олександр Шаповалов.

Він зауважив, що у селі багато молоді, отож цей об’єкт має дуже важливе значення. Відкриття відремонтованого залу планують на День села 21 листопада. А до цього часу планують завершити ремонт та закупити нові стільці, одяг сцени, освітлення та інше.

Скоро будуть танці

На базі БК працюють різні гуртки, діти займаються художньою самодіяльністю, музикою, танцями, малюванням. Тому в майбутньому також планують відремонтувати малий зал, фасад, сходи та інше. Як каже голова ОТГ, що на все треба час та кошти, тому що роботи багато, а фінанси обмежені.

«У нашому будинку культури займаються не тільки діти, але й дорослі. Є колективи, гуртки з малювання, танців, співів, рукоділля, театр естрадної пісні «Серпантин», хореографічні колективи «Мрія» та «StarDance», театр слова «Зоряне небо», театральний гурток «Діамантове серце» та ін.», – ділиться директор Пересадівського будинку культури Дяченко-Роставецька Наталія Георгіївна.

Всього у будинку культури 13 гуртків, в яких займаються близько 200 дітей та дорослих.

Директор Пересадівського будинку культури Дяченко-Роставецька Наталія Георгіївна з вихованями закладу

Окрім творчих здобутків, Воскресенська громада підтримує і навчальні процеси. Так, паралельно розпочався ремонт у Пересадівській школі. І якщо з ремонтом будинку культури держава допомогла субвенцією, то в школу вклали власні кошти громади. Розпочали зі спортивної зали, адже саме у цьому селі проходять спартакіади навіть районного рівня, поміняли вікна у класах, а зараз триває капремонт шкільних вбиралень.

Спорт –це головне для здорового духу школярів

 Учнівське самоврядування виховує кульутури сміттєсортування у своїш однокашників

Та головне – це здобутки, якими учні прославляють свій край та свою школу. Саме Пересадівська школа знаходиться в лідерах по призовим місцям з предметних олімпіад. Серед спортивних досягненнях також є перемоги. Так, дівоча волейбольна команда у 2016 році стала переможцем на обласних змаганнях з волейболу. Шкода, що у 2017 році їм не вдалось потрапити на змагання через ожеледицю. Та в цьому році вони сподіваються підтвердити свій статус переможців. Також школа виборола золоту медаль на IX Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти», яка проходила у Києві в 2018 році за впровадження сучасних технологій і навчання. Окрім цього, учні приймали участь в обласному конкурсі серед лідерів учнівського самоврядування, де вибороли поїздку до Києва у програмі по сміттєзбору, яку проводили брати Кличко. Там учні Пересадівської школи також зайняли одне із перших місць.

Директор Пересадівської ЗОШ Томас Валентина Іванівна

«До нас звернулися діти і ми вирішили підтримати їх ініціативу. Тому з бюджету Воскресенської селищної ради виділили 52 тис грн. на сміттєбаки в кількості 18 шт. Діти по селу проводили збори, проводили роботу. Ми також пішли на зустріч нашим дітям та вийшли на організацію, яка збирає це сміття. Тут також є плюс, адже саме діти будуть заробляти кошти на цьому. Є стимул для дітей.  А з нашої сторони саме підтримка», – зазначає Олександр Шаповалов.

Вже як 18 років керує цим осередком знань Томас Валентина Іванівна. Вона говорить, що школа намагається слідувати рекомендаціям Міністерства освіти та науки України, щоб організувати для учнів та учителів всі умови для нової української школи.

«Оскільки рекомендації Міністерства для нової української школи передбачають створення нового освітнього простору, який сприяв би розвитку творчої особистості, ми намагалися своїми власними зусиллями по максимуму створити таке середовище. Це зона відпочинку для учнів початкової школи», – розказує Валентина Іванівна.

Тут на перервах будуть гратися учні початкових класів

26 першокласників сіли за парти Пересадівської школи

Зона відпочинку для учнів молодших класів була створена у коридорі школи. Окрім цього, учнями школи був виготовлений куточок для Wi-Fi зони біля кабінету інформатики.

«У цьому році перш ніж використовувати цю зону, учням доведеться відгадати загадку, щоб дізнатися пароль від Wi-Fi», – акцентує директор школи.

В школі також є три музеї: музей вчителя, музей бойової слави та етнографічний музей. Цікаво, що учні можуть використовувати експонати з музеїв у своїх практичних роботах.

А на стінах у шкільному коридорі можна побачити картини, виконані художниками Миколаївщини.

«В минулому році на базі школи відбувався обласний семінар в галузі мистецтва. Роботи Валентина Меркулова та інших художників області, які надихнулися краєвидами Пересадівської річки, ми розмістили у себе в рекреації для того, щоб сприяти естетичному розвитку наших дітей», – зазначає Валентина Томас.

Та культура і навчання неможливі без забезпечення медицини. Тому на варті здоров’я у селі Калинівка в амбулаторії загальної практики сімейної медицини стоїть сімейний лікар Анатолій Рибко. Він зазначає, що в амбулаторії є все необхідне для надання першої медичної допомоги.

Сімейний лікар Анатолій Рибко

«У нас два лікаря. Обслуговуємо приблизно 3500 населення. В день близько 20-30 чоловік у кожного лікаря, а коли епідемія, то 50-60 людей. З обладнання все необхідне є. Новий комп’ютерний кардіограф, холодильник та два комп’ютери закуплені в цьому році», – говорить Анатолій Рибко.

Амбулаторія була збудована ще у 1986 році, тому також потребувала ремонтних робіт. Так, у минулому році було зроблено крильце, а в цьому році розпочався ремонт кабінетів на другому поверсі. А в наступному планують доробити ремонт в коридорі та, можливо, розпочати ремонт першого поверху.

У громаді намагаються охопити всі аспекти для благоустрою. Зокрема, тільки у селищі Воскресенське відновлено освітлення на 11 вулицях. Виконані ці роботи частково і в Пересадівці, Калинівці і Горохівці. Зробили капітальний ремонт декількох відрізків доріг. А також на території громади створено відділ благоустрою – у кожному селі є свій фахівець з цієї галузі.

«Інколи нам дорікають згори, що, мовляв, не будуємо нічого нового. Але ми порадилися з місцевими депутатами і мешканцями і вирішили відремонтувати і привести до ладу те, що є. Бо будівництво нових об’єктів дуже затратна справа, на них у громади наразі немає коштів», – говорить голова ОТГ.

За цей короткий час – 2 роки, громада підготувала генеральні плани та плани зонування територій сіл.

В таких відремонтованих кабінетах будуть лікувати жителів Воскресенської ОТГ

«Це недешеве задоволення – вартість одного сягає 450 тисяч гривень. Для Воскресенського ми вже це зробили, у цьому році плануємо завершити для Пересадівки та Калинівки. Це дає змогу мешканцям населених пунктів реалізувати, відчужувати своє майно, продавати, оформлювати земельні ділянки. Без генплану це було б неможливо», – стверджує очільник громади.

Соціальна сфера потребує чималих затрат. Тому рано чи пізно громаді прийдеться заробляти самій.

«На нашій території немає великих бюджетоутворюючих підприємств. Тому бюджет формується, в основному, з земельного податку. Зараз великі надії покладаються на те, що громада отримала на баланс землі поза межами населених пунктів. Це 1600 га, 1 тисяча з яких нині перебуває в довічному користуванні. Але процес не стоїть на місці, люди йдуть з життя, землі вивільняються. Ось і зараз після смерті двох фермерів ми виставляємо на відкритий аукціон 200 га для передачі в оренду. Отож буде додатковий ресурс», – ділиться своїми напрацюваннями Шаповалов.

Кому треба укольчик?

Також громада планує поповнити свій бюджет за рахунок розміщення на своїй території генеруючої електростанції на сонячних батареях.

«Днями ми завершили перемовини з інвестором, який хоче побудувати у нас сонячну електростанцію. Передаємо йому в оренду 100 га землі на 49 років. Отож матимемо додаткові 1,7 млн грн щорічно самої лише орендної плати. Крім того, на найближчі 3 роки укладемо договір про соціальне партнерство на 2 млн грн. Ці кошти також підуть на вирішення нагальних проблем населених пунктів нашої громади», – розказує Шаповалов.

Та не все так, як хочеться у громаді. Шаповалов наголошує, що проблеми є з процедурою видачі дозволів на оформлення нових проектів, початок будівництва, введення в дію об’єктів тощо. Наприклад, щоб зробити освітлення на одній вулиці, потрібно потратити кілька місяців лише на оформлення документів. Скаржиться голова і на несправедливий, на думку громади, розподіл державної субвенції. Оскільки, Воскресенське має статус селища, а отже державної субвенції отримує значно менше ніж села.

Новости по теме

| | | |