Відміна КСУ мораторію на продаж сільгоспземель може призвести до виплат компенсацій власникам землі, – Мілкош

10 сентября, 2018

Скасування Конституційним Судом України мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення може призвести до виплат компенсацій власникам землі за недоотриманий прибуток. Таку думку висловив керівник групи радників прем’єр-міністра України Іван Міклош, коментуючи подання народних депутатів до КСУ щодо скасування мораторію на продаж землі.

За його словами, через заборону на продаж землі 7 мільйонів власників можуть її здавати лише у оренду за дуже низькими цінами, чим порушуються їхні права.

«Суд може постановити виплатити їм компенсації, що небезпечно для держави з фіскальної точки зору«, – заявив Міклош.

У той же час він виступає за якнайшвидше скасування мораторію на продаж землі, що, на його думку, пришвидшить розвиток регіонів та малого і середнього бізнесу в Україні.

«Коли власники не можуть нічого зробити зі своєю власністю, в тому числі продавати, то це ненормально. Про це вже сказав Європейський суд з прав людини, що це проти прав людини. Я згоден з тими, хто каже, що коли буде відкрито ринок землі, то це стане одним з найбільших потенціалів для розвитку регіонів, для створення малого та середнього бізнесу. Фермерства практично не існує сьогодні в Україні – тільки великі агрохолдинги. З будь-якої точки зору – з юридичної, економічної, з точку зору прав людини – мораторій треба скасовувати«, – підкреслив експерт.

Новости по теме

| |