Українським бджолярам можуть спростити процес реєстрації пасік

8 сентября, 2018

Процедуру реєстрації пасік незабаром можуть істотно полегшити. Над цим зараз працює Міністерство аграрної політики та продовольства спільно із Держспоживслужбою. Про це заявила заступник міністра Ольга Трофімцева.

За її словами, на даний момент реєстраційна процедура складається з 17 етапів, тому досить затратна по часу та фінансів.

«Ми запитували бджолярів: «Чому ви не реєструєте свої пасіки?», А вони відповідали: «А ви спробуйте це зробити!», — озвучила проблематику Трофімцева.

Але однією лише зарегульованою процедурою реєстрації складності пасічників не вичерпуються. За словами виконавчого директора Асоціації пасічників України Тетяни Сушко, багато питань викликає і подальше ведення документації.

Наприклад, паспорт, що видається пасічнику на пасіку сьогодні не є документом, за допомогою якого можна довести в суді наявність шкоди в разі загибелі бджіл. Тому передбачається затвердити такий порядок, за яким паспорт матиме форму журналу, заповнюватися самим бджолярем, а ветеринарний лікар буде тільки підтверджувати, скільки насправді загинуло бджіл, якщо таке станеться. Проводити аналізи підмору більше не доведеться.

Термін видачі самого паспорта пасіки планується скоротити максимум до двох днів. Тетяна Сушко пояснила, що документ передбачається видавати безкоштовно. Крім того, його бланк буде доступний в електронному вигляді з можливістю роздрукувати за місцем при необхідності.

«Проект наказу Міністерства агрополітики, що спрощує реєстрацію пасік, буде оприлюднено для обговорення, і бджолярі зможуть подавати свої пропозиції», — сказала вона.

Спрощення реєстрації пасік має стимулювати власників вуликів легалізувати свій бізнес, що полегшить життя і самим пасічникам.

Нагадаємо, раніше в інтерв’ю виданню «АгроЮг» голова громадської організації «Спілка пасічників Миколаївській області» Андрій Галдін заявляв, що пасічники не знають закону пробджолярство.

Новости по теме

| | | | | | |