Південні області України понесуть втрати врожаю пізніх культур через засуху та розвитку хвороб посівів

4 сентября, 2018

Несприятливі погодні умови (спочатку дощі, потім засуха) призвели до розвитку хвороб, що, у свою чергу, призвело до погіршення якісних та кількісних показників урожаю пізніх культур у поточному сезоні. Окремі південні області України понесуть втрати врожаю пізніх культур через засуху, яка настала в період наприкінці збирання ранніх культур. Про це повідомляє прес-служба компанії «Нібулон».

«До останнього часу й ми мали оптимістичні сподівання щодо врожаю пізніх культур, але після останнього обстеження змушені внести деякі коригування як до кількісних, так і якісних показників зазначених культур», – зазначається в повідомленні.

У компанії прогнозують, що рівень урожайності кукурудзи за умов вирощування на богарі у Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Кіровоградській, Дніпропетровській та Луганській областях не перевищуватиме 4-5 т/га. Водночас дощі, які тривали в західних та північних областях, призвели до розвитку хвороб культури, що матимуть негативні наслідки в подальшому.

В компанії зазачили, що зіштовхнулись із низкою хвороб у посівах кукурудзи. Так, у західній частині України це летюча сажка, а на сході і півдні зустрічаються такі рослини, які заражені фузаріозом.

Кукурудза вражена хворобою «летюча сажка»

Кукурудза вражена фузаріозом

«Крім підвищення рівня мікотоксинів й невідповідності експортним кондиціям, можливе зниження врожайності до 5-25 %, що за нашими розрахунками становитиме 5-7 млн тонн», – йдеться у повідомленні.

Таким чином, несприятливі погодні умови, спочатку дощі, потім засуха, призвели до розвитку хвороб, що в свою чергу призвело до погіршення якісних та кількісних показників урожаю пізніх культур у поточному сезоні.

У компанії нагадали про складну ситуація на зерновому ринку: переповненість зернових складів, відсутність й недостатність рухомого складу на залізниці – існує ризик дефіциту складських приміщень для збирання та первинного зберігання врожаю пізніх культур. Коли місткості переповнені зерном – збирання кукурудзи неможливе. Це культура, яку неможливо зберігати в умовах господарств, вона потребує доопрацювання на стаціонарному зерновому обладнанні на  лінійних елеваторах. Така ситуація може призвести до повторення ситуації 2016 року, коли велика частина щедрого врожаю залишилася на полях.

«Все це призводить до ризику зниження експорту на 20-30%, що становитиме ще 5-7 млн тонн, а експортоване зерно може бути низької якості й не принести бажаного фінансового результату виробнику», – прогнозують в компанії.

Нагадаємо, аграрії 13 областей України розпочали збирання кукурудзи на зерно. Вже намолочено перші 136 тис. тонн з 23 тис. га (1% до прогнозу) при врожайності 57,9 ц/га.

Новости по теме

| | |