Тепличні томати за лічені дні зросли в ціні на 40%, досягнувши рекордних показників за останні 5 років

3 сентября, 2018

Ціни на тепличні томати продовжують стрімко рости. За даними аналітиків тільки з початку поточного тижня ця продукція на українському ринку подорожчала в середньому на 40%. В результаті, на даний момент ціни на томати закритого грунту вже перевищили рекордні показники мінімум за останні п’ять років.

Зокрема, сьогодні українські тепличні комбінати ведуть відвантаження томата по 13-15 грн/кг ($0,46-0,53 за кг). Для порівняння, ще тиждень тому ціни в даному сегменті стартували від 8 грн/кг ($0,28 за кг).

Причиною тенденції стрімкого подорожчання, за словами тепличників, є вкрай обмежена пропозиція томата на ринку, оскільки вибірки в теплицях і раніше вельми малооб’ємні. При цьому, не всі комбінати приступили до збору врожаю помідорів другого обороту. Більш того, подорожчання тепличного томату сприяє і нестача пропозиції продукції відкритого грунту через поширення вогнищ фітофторозу на полях.

Як результат, вже сьогодні тепличних господарств вдається відвантажувати томат на 25-30% дорожче, ніж в кінці літа минулого року. Крім того, фермери не виключають подальшого подорожчання, оскільки темпи збуту в цьому сегменті залишається досить активними.

За матеріалами: EastFruit

Новости по теме

| | |