«Чорний ринок» агробізнесу істотно впливає на девальвацію гривні, – експерт

3 сентября, 2018

Одним з істотних чинників впливу на динаміку курсу гривні на міжбанківському валютному ринку є «чорний ринок» агробізнесу. У середині зими, коли розпочинається посівна кампанія, фермери починають продавати валюту, створюючи пропозицію. Таку думку висловив заступник голови Національного банку України Олег Чурій.

«Я хотів би сказати про один чинник, який сильно впливає на готівковий ринок. Ми (відповідний попит/пропозицію ) формально називаємо населенням, але ми розуміємо, що населення там не так багато, тоді як визначальний вплив справляє так званий чорний ринок агробізнесу», — сказав Чурій.

Заступник голови пояснив, що це фермерські й агрогосподарства, які не є або частково є частиною національної економіки й повністю працюють за готівкову іноземну валюту.

За оцінками учасників валютного ринку, частка цього сектора становить близько 25-30%.

«Це повністю «чорна» економіка, яка працює за готівковий долар, і ми чітко бачили її вплив у липні, коли банки з нетто покупців іноземної валюти стали нетто продавцями, це збіглося з початком сільськогосподарського сезону», – сказав він.

Новости по теме

| | | |