Хороший урожай спровокував падіння цін на продукцію садівничих господарств на 20-45%

31 августа, 2018

За експертними оцінками Державного комітету статистики України –  у 2018 році українські садівничі господарства зберуть один з найкращих врожай кісточкових. Ціни вже відреагували на таку пропозицію – за літній період 2018 року суттєве зниження ціни відбулось практично по всіх видах продукції.

«Найбільше падіння середньої ціни влітку 2018 року відбулось по сливі. Її вартість зменшилась на 42,5-46,8% до рівня 2017 року. Проте навіть таке зниженняіни не слугувало розвитку експорту сливи і продукції на її основі.  Оскільки  в країнах єврозони експорту ці фрукти коштують на диво  дешевше ніж в Україні. До прикладу, в Польщі слива сьогодні майже в 4 рази дешевша ніж в попередньому році, а в цю країну рік тому ми відправили більше 82,5%  експортного обсягу сливи. Нещодавно у Варшаві місцеві фермери організували страйк з вимогою припинення поставок української садової продукції, зокрема яблук і груш і слив. Польські фермери внаслідок посушливого весняно-літнього сезону втратили значну частину свого врожаю. Наступні за посухою проливні дощі долили масла у вогонь. Надмірна вологість пришвидшувала псування врожаю, що лишився після спеки. Фермери змушені були збирати врожай, що ще не відповідав якісним стандартам. Значна  кількість садівничих господарств опинилась на межі банкрутства і змушена була спродувати свою продукцію за безцінь, аби хоч якось окупити свої затрати», — зазначають фахівці Інфо-Шувар.

Експерти підрахували, що на 2-му місці за темпами падіння опинилась вишня, її вартість впала на 41,5%.  На 24,5-28,2% за рік подешевшали персики та черешня, а ціни на абрикос цього сезону були на 17,5-19,5% нижчими.

«Однією з особливостей поточного сезону був його ранній початок, внаслідок досить теплої погоди, що стимулювала передчасне дозрівання плодів. Більшість кісточкових з’явились на ринку вже у червні, створивши досить потужну конкуренції на ринку фруктів. Нагадаємо в цей час на ринку вже була присутня відносно дешева суниця садова, крім того фермери намагались позбутись  залишків яблука врожаю минулого року», — зазначають експерти.

Зростання обсягів було зафіксовано і по грушам, що відповідно, також вплинуло на ціни.

«За наданою інформацією за останній тиждень середня ціна на груші на ринках України знизилась на 20%, падіння ціни переважно обумовлено збільшенням пропозиції дрібних дешевих груш. Сьогодні в залежності від сорту та якості, груші в Україні гуртом пропонується по 12-18 грн/кг (0.35-0.56 EUR/кг). Для порівняння рік тому найдешевша українська груша на гуртових ринках продавалась по  15-17 грн/кг (0.48-0.53 EUR/кг)», – йдеться у повідомленні.

За матеріалами «Інфо-Шувар».

Новости по теме

| | | | | |