Для старту ринку органіки має запрацювати три реєстри – Кулініч

30 августа, 2018

Для реалізації закону 5448-д «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» Кабмін має ухвалити три базові документи, які дозволять органічному ринку ефективно працювати. Про це у колонці на Бізнес Цензор заявив народний депутат, голова земельного підкомітету Аграрного комітету ВРУ Олег Кулініч.

За його словами, КМУ повинен затвердити Порядок ведення реєстрів, які є ключовими для функціонування органічного ринку в Україні, а саме:

  • Державного реєстру операторів, що здійснюють виробництво органічної продукції;
  • Державного реєстру органів сертифікації у сфері органічного виробництва та обігу органічної продукції;
  • Державного реєстру органічного насіння і садивного матеріалу.

«Допоки цієї «підзаконки» немає, перемогу святкувати зарано, і виробникам «органіки» потрібно запастись терпінням. Але хотілося б, щоб уряд зміг розробити і затвердити ці документи в розумні і стислі строки. Бо втрачений час вимірюється в тому числі коштами українських експортерів за органічну продукцію, – а це й кошти держави. Потенційно дуже важливий закон про органіку і для вирішення соціальних проблем держави – це створення робочих місць і відродження сільської місцевості», – говорить він.

За словами Кулініча, великотоварне виробництво, у зв’язку з оптимізацією процесів та автоматизацією праці, потребує все меншої кількості робочих рук, а органічне виробництво нішевої, ексклюзивної продукції якраз завжди цих робочих рук потребуватиме.

Крім того, для виробників органічної продукції, то для їхньої діяльності необхідний Порядок (детальні правила) органічного виробництва та обігу органічної продукції. Цей документ має визначити всі вимоги до окремих галузей органічного виробництва. А це, відповідно до закону, і органічне рослинництво, і органічне тваринництво, у тому числі птахівництво, бджільництво, і заготівля рослин та грибів, і навіть вирощування органічних дріжджів та водоростей.

Нагадаємо, 10 липня Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект 5448-д «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», а 30 липня цей закон повернуто з підписом від Президента.

Новости по теме

| |