Президент скасував «соєві правки»

30 августа, 2018

Сьогодні, 30 серпня, Президент України Петро Порошенко підписав законопроект №7403-д, яким скасовується норма щодо невідшкодування ПДВ при експорті сої, насіння свірипи та ріпаку для виробників, які самостійно поставляють ці культури за кордон. Про це повідомила Прес-служба ВАР.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла законопроект №7403-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур» за основу і в цілому 22 травня, яким «олійні правки» скасовуються лише для тих аграріїв, які без посередників експортують власноруч вирощені сою та ріпак на власних або орендованих землях. За ухвалення відповідного рішення проголосували 249 народних депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів.

Однак повернення відшкодування ПДВ тільки для експортерів, передбачене нормами законопроекту №7403-д, є лише частковим вирішенням «олійного питання», оскільки дрібні фермери не зможуть формувати великі партії сої для експорту. Нагадаємо, Народний депутат України Сергій Хлань зазначив, що даний законопроект є компромісним. Він дозволить крупним аграріям експортувати власновирощенну продукцію з поверненням ПДВ, а малим фермерам збувати її на внутрішньому ринку за конкурентною ціною.

Депутати розглядали також законопроект №7403-2, на прийнятті якого наполягали аграрії. Ним пропонувалось скасувати дискримінаційні правки та повернути відшкодування експортного ПДВ для усіх виробників олійних. Його підтримали 15 обласних рад, міжнародні організації, провідні експерти галузі. Але зрештою за його прийняття проголосували лише 110 депутатів.

Новости по теме

| | | | | |