Вирощування нуту і льону – альтернатива класичним культурам

29 августа, 2018

Науковці Херсонського державного аграрного університету провели ґрунтовне дослідження з вирощування нуту та льону і пропонують сільгоспвиробникам півдня України альтернативу традиційним видам рослин.

Як правило, фермери Херсонщини роблять ставку на озимі та соняшник. У зоні ризикованого землеробства ці культури дають стабільний прибуток. Але частіше спостерігається, що кліматичні умови змінюються, і від цього страждають найвитриваліші рослини.

«Цей рік був унікальним за погодними умовами. Посушливий вересень та жовтень 2017 року, а у квітні цього року стовпчик термометра сягнув плюс 30°С. В цих умовах фермери шукають альтернативу класичним культурам. На полях аграрного університету спільно з виробничою фірмою «Дріада» були висаджені посіви нуту та льону. Тепер ми маємо ґрунтовні дослідження з вирощування цих культур. Ми пишаємось, оскільки ХДАУ продукує не дослідження заради нього самого, а дослідження на замовлення виробництва», — зазначив Юрій Кирилов, ректор ХДАУ.

Зазначається, що цьогоріч вища агарна школа розпочала кілька проектів з виробничниками із застосування їхніх видів добрив на кількох видах культур на різних стадіях розвитку рослин. Результати вже є, після аналізу і систематизації науковці ХДАУ видадуть збірник з рекомендаціями для сільгосппідприємств, які займаються рослинництвом.

Новости по теме

| | | |