Кількість українських виробників органіки за 16 років збільшилась у 100 разів

28 августа, 2018

В Україні активно розвивається виробництво  органічної продукції. За інформацією Федерації органічного руху України, з 2002 року (коли органічний напрям почав розвиватися у країні) кількість сертифікованих господарств зросла більш ніж у 100 разів, а загальна площа сертифікованих земель – утричі. Це дає фахівцям підставу стверджувати, що органічне сільськогосподарське виробництво перетворилося на один з найперспективніших видів аграрного бізнесу.

Загалом в Україні налічуєься близько 300 господарств, що отримали статус органічних.

Майже половина угідь загальною площею до 400 000 га були зайняті під вирощування зернових, біля чверті – олійними і зернобобовими. Все інше припадає на овочеві плантації, сади й різні сільгоспкультури. Крім того, в Україні сертифіковані 550 000 га дикоросів.

У 2017 році обсяг внутрішнього ринку органічної продукції становив 29,4 млн євро, тоді як  в 2005 році лише 200 000 євро.

У цьому році за ініціативи Президента України Петра Порошенко парламент прийняв нову нормативно-правову базу для операторів органічного ринку продовольчих товарів, які сприятимуть розвитку ринку органіки за європейською моделлю.

Новости по теме

| | |