Аграрії Запоріжжя розпочали жнива пізніх зернових та готують ґрунт під новий урожай

27 августа, 2018

У господарствах Запорізької області триває збирання сільськогосподарських культур. Так, аграрії області вже розпочали збирання гречки, проса та кукурудзи на зерно. Про це повідомили в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації, інформує Запорізька облдержадміністрація.

Так, станом на 22 серпня в області скошено та обмолочено 200 гектарів гречки, 5 тисяч гектарів проса та 120 гектарів кукурудзи на зерно.

Зазначається, що середня врожайність гречки становить 1,6 центнера, проса – 7,8, кукурудзи -18,3 центнера з одного гектара.

Крім зернових культур сільгоспвиробники розпочали збір соняшника. На звітну дату зібрано 3,6 тис. тонн з площі 3,2 тис. га при середній урожайності 11,3 центнера з одного гектара.

«Паралельно зі збиранням сільськогосподарських культур аграрії продовжують підготовку ґрунту для сівби озимих зернових культур під урожай 2019 року на площі 511,9 тис. га або 77% до прогнозу», – йдеться у повідомленні.

За даними фахівців, під майбутній урожай планується посіяти озимі зернові культури на площі 631,8 тис. га, в тому числі пшеницю на площі 585,6 тис. га, жито –  на 1,2 тис. га, ячмінь – на 45 тис. га. Крім цього, заплановано посіяти 32,2 тис. га озимого ріпаку. За оперативними даними  територій, аграріями вже посіяно озимого ріпаку на площі 21,5 тис га, що становить 67% від необхідного.

Наразі у сільськогосподарських підприємствах області триває закупка насіння, мінеральних добрив та протруйників під урожай наступного року.

Новости по теме

| | | | |